Metz: naszą siłą jest hałas

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 13:30
Ich styl muzyczny określany jest jako noise rock lub po prostu punk rock. Jak przyznaje gitarzysta grupy Alex Etkins, siłą formacji Metz jest intensywność brzmienia ich muzyki. – Zawsze gramy tak, jakby ten koncert miał być naszym ostatnim – mówił muzyk podczas OFF Festival 2013.
Audio
  • Wywiad z zespołem Metz na OFF Festival 2013 (Poranek OnLine/Czwórka)
Metz
MetzFoto: fot. Bartek Wasilewski

Metz to kanadyjski zespół, który powstał w 2010 roku w Toronto. W skład grupy wchodzą trzy osoby: gitarzysta Alex Etkins, basista Chris Slorac i perkusista Heiden Mensis. Rok temu panowie wydali swój debiutancki album pod tytułem "Metz" i krążek ten został od razu nominowany do nagrody Polaris Music Prais. Stało się tak być może za sprawą współpracy z legendarną wytwórnią Sub Pop, w której swoje pierwsze kroki stawiała m.in. Nirvana.

– Byli bardzo pozytywni, najbardziej ze wszystkich kapel, spośród których mieliśmy wybrać tę, z którą będziemy współpracować – mówi Jonathan Poneman z Sub Pop. – Dlatego chcieliśmy ich mieć w rodzinie nasze wytwórni.

Ostatnio mogliśmy ich słuchać podczas festiwalu OFF. Ich koncert okazał się prawdziwym punkrockowym szaleństwem. Było bardzo głośno, a głośność jest właśnie, zdaniem gitarzysty Metz, Alexa Etkinsa, największą siłą zespołu. – Muzyka grana na żywo może wstrząsnąć ludźmi dzięki swojej intensywności. To jest coś, czego nie znajdziesz nigdzie indziej – opowiada muzyk. – Kiedy poszedłem na swój pierwszy koncert punk rockowy nie mogłem się nadziwić, co to takiego. Zostałem "porwany" przez punk rocka. Dlatego dziś zawsze staram się grać tak, jakby to miał być nasz ostatni koncert. Na scenie zostawiamy zostawiamy całych siebie. W tym tkwi piękno koncertów: możesz połączyć się z grupą ludzi, skakać i tańczyć. Kocham to i myślę, że nie ma na świecie nic lepszego od takich przeżyć.

(kd)

Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elvis Deluxe: psychodelia jest wpisana w stoner rocka

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 09:30
Zanim na Opene'rze eksploduje Queens Of The Stone Age w Czwórkowym studiu pojawili się polscy pionierzy stoner rocka - formacja Elvis Deluxe.
rozwiń zwiń