Power of Trinity: na płycie Legorock pokazujemy nową twarz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 10:30
8 września odbędzie się premiera najnowszej płyty formacji Power of Trinity. - "Legorock" ma reggae w pulsacji, ale więcej tutaj gitarowych riffów - mówią zaproszeni do studia muzycy.
Audio
  • Power of Trinity wydaje nową płytę. Z zespołem rozmawia Bartek Koziczyński (Czwórka/DJ Pasmo)
Legorock - nowa płyta Power of Trinity - inspirowana jest popkulturą, zabawkami i budowaniem życia z klocków
"Legorock" - nowa płyta Power of Trinity - inspirowana jest popkulturą, zabawkami i budowaniem życia z "klocków"Foto: mat. promocyjne

Jak dotąd znakiem rozpoznawczym zespołu była mieszanka bujającego reggae z rockowym uderzeniem. Nowy album promuje jednak hasło "Zapomnijcie o wszystkim do czego was przyzwyczailiśmy". - Pierwsza płyta była reggae'owo-riffowa, druga odchodziła od tych "powerów", "Legorock" za sprawą naszego producenta, Agima Dżeljilji, jest już zupełnie inna - tłumaczą muzycy. - Wydaje nam się, że na pewnym polu osiągnęliśmy już wszystko, co chcieliśmy. Najwyższy czas spróbować nowych rzeczy i nowych brzmień.

Zobacz: Kamil Bednarek wystąpił w Czwórce [WIDEO] >>>

Okładka
Okładka płyty

"Legorock" promują dwa single "Gorzki Ja" oraz "Poniedziałek". W sumie album zawierać będzie 11 utworów. Materiał powstawał w Łodzi i Warszawie. Projektem okładki zajął się Kuba Hakobo Stępień, jeden z 50 najlepszych grafików w Europie. - Dostępność środków, które można dziś wykorzystać do zrobienia płyty jest ogromna i grzechem byłoby z nich nie skorzystać - mówią Kuba Koźba i Łukasz Cyprys. - Zrobiliśmy piosenki, które dobrze nam się gra. Mamy nadzieję, że dobrze także słucha.

Power of Trinity to łódzka formacja, która pojawiła się na scenie w 2007 roku. W swoim dorobku zespół ma trzy płyty i występy m.in. na festiwalach Union of Rock Węgorzewo, Camerimage, Ostróda Reggae Festiwal, Hunter Fest oraz Beer Fest Belgrad.

Z zespołem rozmawiał Bartek Koziczyński. Posłuchaj nagrania z "DJ Pasma".

(kul/pj)   

Czytaj także

Piotr Wieteska: Praca z Kultem daje mi przyjemność, ale..

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 09:08
- Największą frajdę sprawia mi tworzenie muzyki - mówił w Czwórce menedżer najważniejszego zespołu Kazika, który w "DJ Paśmie" opowiedział o swojej działalności z zespołem Buldog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedenu: "Pascudne" to dowód, że nie dajemy się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 09:50
- Nazwa płyty została tak wymyślona, żeby każdy słuchacz sam mógł określić, czy to dla niego jest cudne, czy raczej paskudne - mówi Adam Doliński z grupy Jedenu, która właśnie wydaje debiutancką płytę zatytułowaną "Pascudne".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy "Słoma" Słomiński: muzyka korzeni wciąż gra w mojej pracowni

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 13:00
Jurka "Słomę" Słomińskiego znają wszyscy, którzy słuchali bębnów w Jarocinie, a także ci skupieni wokół społeczności, która powstała wokół jego domu i pracowni w Dąbrówce. Tam mieszka, tworzy i robi bębny od 1982 roku.
rozwiń zwiń