KaCeZet: na mojej łajbie ja jestem kapitanem

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 09:30
- I parę słów do recenzentów, którzy ze mnie drwili. Mam wrażenie, że to zgredy, których drażni mój optymizm. I dla wszystkich pięć! Ja z wami współpracy dalszej wyrażam chęć - deklaruje na nowej płycie KaCeZet. Album "Dziennik Kapitana cz. I" trafił do sklepów 1 października.
Audio
  • "Dziennik Kapitana" według KaCeZeta - wywiad z artystą (DJ Pasmo/Czwórka)
KaCeZet w Czwórce
KaCeZet w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

Na krążku znajdziemy 11 nowych utworów, w których gościnnie wystąpili Kamil Bednarek, raper Pezet oraz Pablopavo.

Pablopavo i Ludziki w "Ministerstwie Dźwięku"

- Spotykam się z opinią, że "Dziennik Kapitana" w pewnym sensie jest kontynuacją debiutanckiej płyty. I jest w tym odrobina prawdy. Tak jak i wtedy mamy tutaj połączenie brzmień miejskich z reggae oraz elementami akustycznymi. Ale jest też istotna nowość. To instrumenty klawiszowe - mówi Piotr "KaCeZet" Kozieradzki. - Za tę innowację odpowiada Łukasz Bytner, który dołączył do naszego składu przy okazji nagrywania drugiej płyty.

KaCeZet i Dreadsquad - koncert w Czwórce

Zanim to się stało,  muzyk był wiernym fanem formacji: - Materiału z pierwszej płyty słuchałem stojąc wśród publiczności, numery z drugiego krążka sam gram na scenie. Zawsze bardzo podobały mi się te "fundamentowe" brzmienia. Mam nadzieję, że wzbogacone o moje klawisze, także trafią do fanów - dodaje Bytner.

"Dziennik Kapitana cz. I” jest drugą płytą KaCeZeta & Fundamentów. Pierwsza ukazała się w 2011 roku i została bardzo dobrze przyjęta przez fanów  reggae, funku, jazzu, hip hopu a nawet szant. Słuchacze docenili zgrabne i chwytliwe kompozycje oraz błyskotliwe teksty artysty, które opowiadają o sprawach istotnych i trudnych.

- Kultura generuje szum, a my jesteśmy przebodźcowani. Cały czas bombarduje się nas informacjami i to do tego stopnia, że musimy się przed nimi bronić. Brakuje nam spokoju i zajrzenia w głąb siebie - tłumaczy artysta. - Moje teksty mówią o mnie i o tym, w jaki sposób postrzegam świat. Nie są obliczone na osiągniecie sukcesu.

Płytę "Dziennik Kapitana cz. I" promować będzie trasa koncertowa po całej Polsce, która potrwa do końca tego roku. Patronem medialnym wydawnictwa jest Czwórka.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA reggae
Czytaj także

Ras Luta: nie pretenduję do miana proroka

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 10:50
"Uratuj siebie" to drugi solowy album Ras Luty. Płyta ukazała się 9 marca, a jednym z pierwszych koncertów na trasie był występ u boku Michaela Rose, wokalisty legendarnego składu Black Uhuru.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Shaggy: słońce nie jest związane z pogodą, to stan umysłu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 06:00
Mr Lova Lova, czyli Shaggy był jedną z gwiazd tegorocznego Reggaelandu i znalazł czas, żeby porozmawiać z Makenem m. in. o patriotyzmie i wizerunku reggae’owego "lovelasa".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodzimierz Kleszcz: w reggae czułem zew wolności

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 17:00
Gdyby nie jego pamiętne audycje w Polskim Radiu, być może nie słuchalibyście obecnie "Strefy Dread". Włodzimierz Kleszcz, kluczowa postać dla rozwoju polskiej sceny reggae, świętuje właśnie 40-lecie pracy zawodowej.
rozwiń zwiń