Reggaenerator Shark-A-Taakuje!

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 10:23
- Grupa Skindred bezpośrednio zainspirowała mnie do tego, żeby nagrać "Rec. in Progress" - mówi Reggaenerator. Jedna z czołowych postaci polskiej sceny reggae pokazuje nowe oblicze w projekcie Shark-A-Taak.
Audio
  • Jak wygląda nowe oblicze Reggaeneratora? (Czwórka/DJ Pasmo)
Reggaenator na co dzień występuje z grupą Vavamuffin, z Shark-A-Taak prezentuje zupełnie nowe oblicze
Reggaenator na co dzień występuje z grupą Vavamuffin, z Shark-A-Taak prezentuje zupełnie nowe obliczeFoto: Bartosz Bajerski

Połączenie potężnych gitarowych riffów, oldskulowych brzmień perkusji i rytmicznych strzałów bassem między oczy - tak wygląda "Rec. in Progress" - płyta Shark-A-Taak, nowego projektu Reggaeneratora z Vavamuffin.

Vavamuffin w Czwórce - zobacz koncert >>>

- Przyznaję, że do tej pory nie dałem się poznać publiczności z tej strony, ale na podwórku co nieco na ten temat o mnie wiedzą - śmieje się gość Makena. - Potrzebowałem powiewu świeżości, chwili oddechu od Vavamuffin, dlatego zdecydowałem się nagrać taki krążek. To jest podróż do moich muzycznych korzeni. Jako dzieciak faszerowałem się tym, co wydawał Tonpress: Budką Surflera i Trojanowską. Potem zacząłem słuchać mocniejszego uderzenia oraz punk rocka. Dziś to reggae jest moją nutą przewodnią, ale nie zapominam, że mojej szaroburej, podwórkowej przeszłości towarzyszyli Bad Brains, Living Colour czy Body Count.

Całość materiału na "Rec. in Progress" dopełnia obecność samplerowo-gramofonowych elementów w najlepszym wydaniu, a także charakterystyczny styl "nawijki" Reggaeneratora.

- Chcieliśmy połączyć oldschoolowy sound z nowoczesnym zadziorem. Okazało się, że każdy z nas po raz pierwszy pracuje z takimi dźwiękami i po raz pierwszy nagrywa rockową płytę - wspomina Reggaenerator. - Mocno pomocni w tym procesie okazali się Jarek "Smok" Smak i Activator Mario Dziurex, którzy są odpowiedzialni za ostateczne brzmienie albumu.

Oprócz Reggaeneratora Shark-A-Taak tworzą Kazan "Daddy" Raffi (gitara), Emili Jones (gitara basowa), Jahcob Junior (perkusja), DJ S.W.I.M (drum & bass, electro FX) oraz Barth Fader (sound & live dub).

Na "Rec. in Progress" pojawia się także wyjątkowy gość zza oceanu, Kevor 'Vor" Williams: - Złapaliśmy się, kiedy jego skład, Pentateuch, był w trasie po Europie - opowiada artysta. - Spędziliśmy ze sobą dwa dni, w tym część czasu w studiu. Kevor nagrał bardzo fajną zwrotkę do piosenki "Olives 'n' Wine". Jestem z tej współpracy bardzo zadowolony.

kul

Czytaj także

KaCeZet: na mojej łajbie ja jestem kapitanem

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 09:30
- I parę słów do recenzentów, którzy ze mnie drwili. Mam wrażenie, że to zgredy, których drażni mój optymizm. I dla wszystkich pięć! Ja z wami współpracy dalszej wyrażam chęć - deklaruje na nowej płycie KaCeZet. Album "Dziennik Kapitana cz. I" trafił do sklepów 1 października.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubska: "Love & Culture" to hołd dla kultury i naszych korzeni

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 10:30
- Wszyscy potrzebujemy "Love & Culture". Wyszliśmy na przeciw tym oczekiwaniom i nagraliśmy płytę z piosenkami o miłości, które ukształtowały naszą kulturę - mówią muzycy Dubska. Na minialbumie znajdziemy autorskie interpretacje piosenek Everly Brothers, Hopetona Lewisa, Boba Marleya oraz Black Uhuru.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plastic: nasza muzyka nie mieści się w żadnej szufladzie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 10:20
Od 10 lat wysyłają w świat pozytywną energię i wpadające w ucho melodie. Fani analogowych brzmień i kolekcjonerzy kultowych instrumentów klawiszowych, w skrócie Plastic, wydali właśnie nową płytę "Living In The iWorld".
rozwiń zwiń