Motyle w teatrze - rozmawiamy o spektaklu "Zatoka Suma"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 16:30
- Operujemy, bardzo mocno wrażeniami, działamy na zmysły. Pozwalamy widzowi zatopić się w swoja własna wyobraźnie, poprzez obrazy, które pokazujemy - opowiadają Lena Schimscheiner i Daniela Komędera aktorki grające w spektaklu.
Audio
Fragment plakatu Polowanie na motyle w warszawskim Teatrze Ochoty
Fragment plakatu "Polowanie na motyle" w warszawskim Teatrze OchotyFoto: materiały promocyjne

W castingu wzięło udział ponad 150 osób. Spośród nich została wyłoniona piątka. Wśród nich znalazły się Lena Schimscheiner i Daniela Komędera. - W Teatrze Ochoty odbył się konkurs "Polowanie na motyle". To było poszukiwanie tancerzy-aktorów do spektaklu, na podstawie książki "Pięć wcieleń kobiety w teatrze " Jadwigi Rodowicz - mówi jeden z dziewczyn.

W rozmowie wyjaśniały jak wyglądała współpraca z reżyserką spektaklu - Agatą Dyczko oraz o swojej roli w sztuce. - Pobudziliśmy jej wyobraźnię swoimi osobowościami, które zobaczyła na castingu. Mówiła, z czym jej się kojarzy nasza osoba np. Lena skojarzyła się jej ze zdjęciem siedzącego buddy - wspomina Daniela.

Co wspólnego japoński Teatr Nō ma z polskim Teatrem Ochoty? Dlaczego scenografia powstała przed napisaniem scenariusza? Na ile części i dlaczego właśnie w ten sposób został podzielony spektakl rozmawialiśmy w audycji. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Lena Schimscheiner i Daniela Komędera (aktorki spektaklu "Zatoka Suma")

Data emisji: 18.11.2017

Godzina emisji: 12.17

wk/ac

Czytaj także

"Koty". W tym musicalu liczy się wszechstronność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:33
- Oglądając broadwayowskie "Koty" zapominasz, że grają tam ludzie. Patrzysz na aktorów i widzisz koty. To jest naprawdę szokujące - mówiła w Czwórce dziennikarka Marzena Rogalska, która musical Andrew Lloyda Webera obejrzała w Dubaju.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"G.E.N" - eksperyment teatralny "po bandzie"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 15:50
To przedstawienie w warszawskim TR pokazuje alternatywną wspólnotę, której członkowie kontestują rzeczywistość. Co "G.E.N" ma wspólnego z "Idiotami" Larsa von Triera i jak przebiegała praca nad spektaklem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sługa dwóch panów". Dell'arte na stołecznej scenie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 16:23
Spektakl "Sługa dwóch panów" Carla Goldoniego, to propozycja stołecznego Teatru Dramatycznego. - Mamy poczucie, że to spektakl, jakiego nie ma w żadnym innym teatrze - mówili aktorzy Kinga Suchan i Krzysztof Szczepaniak.
rozwiń zwiń