Polskie Radio
Section05
spektakl

Zmysłowisko "Halo, Kosmos!". W słuchawkach dźwięki wszechświata

Jazgolot, superinteligentny statek kosmiczny, niewidoma dżdżownica Dżdżo i mała, niepasująca nigdzie Stworka, szukająca swojego miejsca we wszechświecie. To przepis na historię jaka w teatrze często się nie zdarza. Sztuka "Halo Kosmos!" którą 1 i 2 marca można było zobaczyć w Mazowieckim Instytucie Kulturalnym, przyjechała do Warszawy z poznańskiego Teatru Animacji.
Zobacz więcej na temat:  spektakl literatura dziecięca

Scena Młodego Widza w Mazowieckim Instytucie Kultury

Mazowiecka Akademia Dziedzictwa, Kongres Historycznych Miejscowości Mazowsza, Mazowiecki Fundusz Teatralny, Scena Teatralna dla najmłodszych,"Karawana" - wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji i wiele innych projektów. Mazowiecki Instytut Kultury (MIK) od 2014 roku działa we wszystkich prawie dziedzinach sztuki, angażuje w działania kulturalne odbiorców na całym Mazowszu, a w ramach Sceny Młodego Widza przygotowuje przedstawienia dla dzieci i młodzieży, i ciągle poszukuje ciekawych twórców.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca spektakl

"Kapitan Żbik". Z kart komiksu na deski Teatru Syrena

- "Kapitan Żbik" był dydaktyczny w kierunku, w jakim życzyła sobie władza. Pamiętajmy, że nie pojawiły się tam interwencje Milicji Obywatelskiej dotyczące Radomia w 1976 roku czy Wybrzeża w 1970 roku. Wszyscy jednak zgodzimy się chyba z tym, że te komiksy były częścią naszego życia. Warto się jej przyglądać - mówił w "Poranku Dwójki" Wojciech Kościelniak, reżyser spektaklu "Kapitan Żbik i żółty saturator".
Zobacz więcej na temat:  musical Dwójka Paweł Siwek spektakl premiera komiks