"Koty". W tym musicalu liczy się wszechstronność

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:33
- Oglądając broadwayowskie "Koty" zapominasz, że grają tam ludzie. Patrzysz na aktorów i widzisz koty. To jest naprawdę szokujące - mówiła w Czwórce dziennikarka Marzena Rogalska, która musical Andrew Lloyda Webera obejrzała w Dubaju.  
Audio
  • "Koty", czyli jak stworzyć musical wszechczasów (Stacja Kultura/Czwórka)
Aktorzy z musicalu Koty w Neil Simon Theatre. Nowy Jork, wrzesień 2016
Aktorzy z musicalu "Koty" w Neil Simon Theatre. Nowy Jork, wrzesień 2016Foto: JStone/Shutterstock.com

Marzena Rogalska Musical "Koty" to opowieść o tym, że każdy zasługuje na druga szansę

Już w maju nowojorska, prawdopodobnie najbardziej spektakularna inscenizacja "Kotów" pojawi się na warszawskim Torwarze. - To jest musical wszechczasów. Weber jest nieprawdopodobnym wrażliwcem, ma genialne wyczucie i potrafi prawdziwą sztukę ubrać w komercję - zachwycała się Marzena Rogalska. Libretto tej muzycznej opowieści o spotkaniu kotów z mędrcem i o tym, że każdy tak naprawdę ma drugą szansę, stworzył Trevor Nunn, który wykorzystał wiersze autorstwa T. S. Eliota. - Żona poety zachwyciła się twórczością Webera i powierzyła mu mnóstwo wierszy, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego - opowiadała zaproszona dziennikarka telewizyjna i radiowa. 

Przy okazji przedstawienia w Dubaju Marzena Rogalska miała okazję porozmawiać z musicalowymi twórcami - jeden z artystów przyznał się do polskiego pochodzenia, a menedżer zdradził jej, że każdy aktor spektaklu wciela się w kilka kocich ról. Oprócz przyprawiających o gęsią skórkę piosenek Webera broadwayowskie "Koty" to też szczegółowo dopracowana strona wizualna. - Każdy aktor wykonuje charakteryzację samodzielnie, która trwa około 45 minut - opowiadała Marzena Rogalska.

Sprawdź też:
Malwina Czapiga Kasia Dydo Kamil Mąka 1200x660.jpg
Kamil Mąka. Prowadził dziennik małego chłopca

Kiedy dokładnie nowojorski musical będzie można zobaczyć w Polsce oraz czy Marzena Rogalska ma na swoim koncie musicalowe doświadczenie - tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Marzena Rogalska (dziennikarka telewizyjna i radiowa)

Data emisji: 16.02.2017

Godzina emisji: 11.22

jsz/kd

Marzena Rogalska Marzena Rogalska
Czytaj także

Mike Urbaniak. O teatrze widzianym z okien pociągu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 14:50
- W Polsce jest około tysiąca premier rocznie, dlatego wielbicieli teatru najłatwiej jest spotkać w pociągu. Zwłaszcza, że przybywa nam miejsc, do których po prostu warto jeździć i ludzi, na których warto "chodzić" - mówi Mike Urbaniak, krytyk i recenzent teatralny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sługa dwóch panów". Teatr jak rollercoaster

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:00
- Commedia dell’arte wystawiana jest niezwykle rzadko - mówił Mateusz Weber, aktor, którego, razem z goszczącą w Czwórce Anną Szymańczyk, można zobaczyć na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego w sztuce Carla Goldoniego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamil Mąka. Prowadził dziennik małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 14:48
- Zapisywałem w nim uwagi jako "Mały Książę", aby przygotować się do tej roli - zdradzał aktor w "Stacji Kultura". Towarzyszyła mu Malwina Czapiga, autorka adaptacji i tekstów piosenek musicalu "Mały Książę", który w marcu obejrzymy na deskach warszawskiego Och Teatru.  
rozwiń zwiń