Polskie Radio
Section05
TR Warszawa

Luk Perceval: teatr to przestrzeń zmysłów

– Nie przychodzimy do teatru po to, by oglądać aktorów, którzy popisują się swoimi umiejętnościami. W teatrze doświadczenie oglądania ludzi jest zjawiskiem unikalnym. Polega również na tym, że przyglądamy się drugiemu człowiekowi i czerpiemy z tego naukę. Pozwala nam to lepiej zrozumieć samych siebie – mówił w audycji "O wszystkim z kulturą" Luk Perceval, belgijski reżyser teatralny.
Zobacz więcej na temat:  TR Warszawa reżyser Dwójka

Grzegorz Jarzyna: nie rozumiem decyzji o odmrożeniu teatrów

Grzegorz Jarzyna przyznaje, że z jednej strony cieszy go decyzja o odmrożeniu teatrów, które będą mogły wznowić działalność. Jednak z drugiej strony jest zdziwiony, dlaczego odbyło się to teraz, kiedy krzywa zachorowań ciągle rośnie. - Nie było żadnych konsultacji z naszym środowiskiem, nie rozumiem tej decyzji - mówi reżyser.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Jarzyna koronawirus Koronawirus w Polsce TR Warszawa Joanna Sławińska TEATR

Grzegorz Jarzyna: Ten czas tęsknoty bardzo dobrze pracuje dla ludzi teatru

- W teatrze więź istnieje w postaci pewnej energii, opartej na empatii, uczuciach. Jestem przekonany, że to co się teraz dzieje pogłębi naszą świadomość teatralną i pogłębi naszą refleksję o kondycji człowieka - mówił o nietypowej dla środowiska artystycznego sytuacji odizolowania od widzów, reżyser Grzegorz Jarzyna, zastępca dyrektora TR Warszawa ds. artystycznych.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Jarzyna Paweł Siwek TR Warszawa reżyser Poranek Dwójki Dwójka online

«Staff Only» -спектакль в театре TR Warszawa с участием живущих в Польше артистов-мигрантов из разных стран и культур

 Может ли театр быть Вавилонской башней? Об этом говорят режиссер Катажина Кальват и актеры, занятие в спектакле «Staff Only».   
Zobacz więcej na temat:  культура Иностранцы в Польше TR Warszawa

Культурное пространство: спектакль о будущем «Всегда возвращаясь домой» в постановке Магды Шпехт

Об уникальном польско-японском проекте - спектакле TR Warszawa «Всегда возвращаясь домой» - интервью с режиссером Магдой Шпехт.
Zobacz więcej na temat:  культура Культурное пространство TR Warszawa