X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Borkowski. Odwaga do poszukiwania własnego miejsca w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 14:30
Przyznawaną przez Teatr Polskiego Radia nagrodę Arete za debiut aktorski otrzymali w tym roku: Justyna Kowalska i Łukasz Borkowski. - Dla mnie to był moment refleksji, a nie czas na składanie sobie gratulacji śmieje się aktor. - Ale gdybym miał się głębiej nad tym zastanowić, to chyba pogratulowałbym sobie, że jestem człowiekiem teatru.
Audio
  • Łukasz Borkowski o Teatrze Polskiego Radia i planach aktorskich na przyszłość (W to mi graj/Czwórka)
Warszawa, 02.12.2019. Odbierający nagrodę za debiut aktorski Łukasz Borkowski podczas 32. Gali Teatru Polskiego Radia, 2 bm. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie
Warszawa, 02.12.2019. Odbierający nagrodę za debiut aktorski Łukasz Borkowski podczas 32. Gali Teatru Polskiego Radia, 2 bm. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Dążąc do doskonałości

"Areté" w starożytnej Grecji oznaczało "doskonałość" i było wówczas jednym z podstawowych pojęć etycznych. - Myślę, że dziś, w przypadku tej nagrody, chodzi o wyróżnienie artystów, którzy nie są doskonali, ale mają predyspozycje do tego, by się nimi stać - opowiada Łukasz Borkowski.

Statuetka stoi na półce, zerkam na nią, żeby pamiętać, w którym kierunku mam zmierzać Łukasz Borkowski

Bromba zamiast dyplomu

Gość Czwórki jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Współpracował m.in. z teatrami:  6. piętro, Komedia, Ochoty oraz z Operą Wrocławską, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, lubelskim Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice", a także z Teatrem Polskiego Radia. - Debiutowałem w "Brombie w sieci". To była bajka muzyczna, dla której zrezygnowałem nawet z jednego ze spektakli dyplomowych na Akademii - wspomina. - Pracowałem z reżyserem Maciejem Wojtyszko w teatrze Michała Żebrowskiego. 

W jakich okolicznościach aktor dołączył do Teatru Polskiego Radia? Skąd bierze się u niego odwaga do ciągłych poszukiwań? Jak podsyca się aktorski głód? Co robi w "Pekinie"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Borkowski (aktor)

Data emisji: 14.12.2019

Godzina emisji: 12.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak