Mroczne "Miłostki" Darii Zawiałow

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 13:15
"Miłostki" to kolejny singiel promujący debiutancką płytę "A kysz!" młodej artystki. W teledysku do tej piosenki panują mrok i psychodelia...
Audio
  • O "Miłostkach" Darii Zawiałow (Pasjonauci/Czwórka)
Daria Zawiałow na festiwalu w Opolu
Daria Zawiałow na festiwalu w OpoluFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Na taki pomysł wpadł reżyser i scenarzysta wideoklipu Karol Łakomiec. Wymyślił, że główny bohater tej opowieści, będzie mieszkał w niecodziennym lokum - opowiada Daria Zawiałow. 

Łakomiec przyznaje, że zależało mu, by bardzo mocny tekst zrównoważyć obrazem. Jaką rolę w teledysku odgrywają telewizory? Czy artystka utożsamia się z podmiotem lirycznym swojego tekstu? I co "Miłostki" łączy z amerykańskim kinem science-fiction? O tym m.in. w materiale Kai Zemły.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data audycji: 29.04.2017

Godzina audycji: 11.44

kul

Czytaj także

Björk. "W tym szaleństwie jest metoda!"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 13:30
W świadomości użytkowników popkultury najpierw zaistniały jej teledyski, potem serca skradła jej muzyka. - Każdy jej występ zahacza o performance. Bez względu na to, czy smaży jajka, czy tańczy na dachu ciężarówki - magnetyzuje - przekonuje reżyserka Julia Rogowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spike Jonze. "Niesłychanie ułożony szaleniec"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 15:40
Jest autoren najważniejszych klipów lat 90. i twórcą takich filmów jak "Ona" czy "Być jak John Malkovich". - Najciekawsze jest to, że Spike Jonze ciagle uchodzi za twórcę młodego pokolenia, choć tak naprawdę ma już 47 lat - mówi dziennikarz filmowy Jacek Sobczyński.
rozwiń zwiń