RAU: "Mieszane uczucia" to mój "Dzień świra"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:50
Najpierw była "Konkretna rozrywka", potem "Mistrz sztuki", teraz przyszła pora na "Mieszane uczucia". - To muzyczny "Dzień świra". Być może najbardziej osobisty i dopracowany produkt w mojej tak zwanej karierze - mówi RAU.
RAU, czyli Tomasz Rałowski w studiu Czwórki
RAU, czyli Tomasz Rałowski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Posłuchaj
18:24 CZWÓRKA Pierwsze slysze - RAU 05.05.2021.mp3 "W ekstazie i w szale". RAU o pracy nad płytą "Mieszane uczucia" (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Mieszane uczucia towarzyszą mi, kiedy jem fast food, ale wiem, że jest niezdrowy, albo kiedy ćwiczę – choć nie lubię – ale wiem, że to pomaga RAU

Tomasz Rałowski, który w świecie muzyki działa jako RAU, jest jednym z najbarwniejszych artystów na naszej scenie. O "Mieszanych uczuciach" mówi, że to płyta, która zarówno wprawiała go w ekstazę, jak i doprowadzała do szału. - Pisałem o tym, co chciałem wykrzyczeć i mam nadzieję, że nie będę już musiał więcej nagrywać smutnych płyt. Ale ciekawe jest to, że po wydaniu tego krążka wiele osób odezwało się do mnie, żeby powiedzieć, że czuje to, co i ja - mówi artysta. - Poczułem fizyczną i psychiczną ulgę, że "odchudziłem" się z tych emocji.

Sprawdź także:

RAUdycja w Czwórce - POSŁUCHAJ >>>

Dla mnie "Mistrz sztuki" był zlepkiem kozackich kawałków. "Mieszane uczucia" są płytą o czymś RAU  

Trzeci studyjny album RAUa to płyta koncepcyjna. Nie usłyszymy na niej żadnych gości, a za całą jej produkcję (sound design, teksty, oprawa graficzna i teledyski) odpowiada sam artysta. - Lubię muzykę pozbawioną czynnika ludzkiego, dużo słucham industrialnego techno. Ono jest tak nasycone ładunkiem emocjonalnym, że nawet nie wymaga słownego komentarza - wyjaśnia RAU. - Często wykorzystuje to brzmienie w swoich utworach, ale wzbogacam je o bas z surf-rocka. Na "Meltdown" słychać także bluesa - dodaje.  

RAU W CZWÓRCE LIVE

"Mieszane uczucia" są między innymi o tym, że trudno jest mieć jednoznaczne opinie RAU

Krążek ukazał się 23 kwietnia 2021 roku. Czwartym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór "Aerobic Rodeo". - Zaczęło się od kilku wyjściowych punchline'ów, potem zacząłem pisać tekst, potem próbowałem go merytorycznie ułożyć, bo trochę rozsypały mi się wersy. Były roszady i kombinowanie, więc ten numer powstawał dość długo jak na mnie i był wyzwaniem - przyznaje gość Czwórki.    

Posłuchaj, jak brzmią "Mieszane uczucia" >>>

***

Tytuł audycji: "Pierwsze słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: RAU (raper Tomasz Rałowski)

Data emisji: 05.05.2021

Godzina emisji: 8.15

kul


Czytaj także

Flaszki i szlugi: kładziemy rapsy na techno

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 19:05
Współtworzy Małe Miasta i Flaszki i Szlugi, słuchacze znają go także z projektów PNG Boys i Abel produkcja Jordah. Robi muzykę, pisze teksty, reżyseruje klipy i maluje. Mateusz Gudel czyli Jordah - raper renesansu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Don Poldon: moja twarz nie wzbogaca mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 13:40
- Pierwsza płyta, którą wydałem, nie jest tak naprawdę płytą. "Vagabundus" to kompliacja moich utworów, którą przygotowałem na prośbę słuchaczy - mówi Don Poldon. 
rozwiń zwiń