Przedświąteczne brzmienia od Tomasza "RAUa" Rałowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 07:00
Zapraszamy na autorską selekcję brzmień odkrytych i wyszukanych przez naszego dziennikarza muzycznego. Na muzyczną selekcję zaprasza Tomasz "RAU" Rałowski. Będzie świątecznie?
Tomasz RAU Rałowski w studiu Czwórki
Tomasz "RAU" Rałowski w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Jak zwykle w "RAUdycji" nie zabraknie potężnej dawki dźwięków. W najbliższym wydaniu programu Tomasz "RAU" Rałowski zaprasza na wyszukane rytmy. W tym tygodniu w Czwórce nie zabraknie muzycznego uderzenia i solidnej dawki beatów. Poskaczemy po klimatach pop i dance, zabrniemy w siarczyste techno, ale znajdzie się również miejsce na nieoczywiste oldies. Sieć internetowa jest ogromną skarbnicą, w audycji nie zabraknie wyszukanych smaczków, dawnych i nowszych brzmień. Znany z zaskakującego gustu Tomasz "RAU" Rałowski spośród znanych utworów wyselekcjonował te najbardziej przykuwające uwagę, najlepiej wyprodukowane, świetnie przewinięte lub po prostu dobre.

Tomasz Rałowski, który w świecie muzyki działa jako RAU, jest jednym z najbarwniejszych artystów na naszej scenie muzycznej. Ten warszawski producent, raper jest autorem "RAUdycji" w Czwórce.

Tomasz Rałowski muzyką zajmuje się od 2000 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Onar, Ten Typ Mes czy Natalia Nykiel. Na swoim koncie ma dziesiątki kompozycji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego debiutancki album pt. "Konkretna Rozrywka" ukazał się 13 maja 2016 roku nakładem niezależnej wytwórni Alkopoligamia. Drugi album "Mistrz Sztuki" wydany własnym sumptem okazał się niemałym sukcesem.

W kwietniu 2021 roku ukazał się jego trzeci, najbardziej osobisty album pt. "Mieszane Uczucia", który zajął 7. miejsce na liście sprzedażowej OLiS. Nie usłyszymy na nim żadnych gości, a za całą produkcję (sound design, teksty, oprawa graficzna i teledyski) odpowiada sam RAU. - Lubię muzykę pozbawioną czynnika ludzkiego, dużo słucham industrialnego techno. Ono jest tak nasycone ładunkiem emocjonalnym, że nawet nie wymaga słownego komentarza - wyjaśnia raper. - Często wykorzystuję to brzmienie w swoich utworach, ale wzbogacam je o bas z surf-rocka. W utworze "Meltdown" słychać także bluesa - dodaje.

RAUdycja - autorski program Tomasza Rałowskiego - SPRAWDŹ >>>

***

Na "RAUdycję" zapraszamy w środę (21.12) po godz. 19.05. Program tradycyjnie prowadzi Tomasz Rałowski.

kd/aw/pj

Czytaj także

Wrona - wokalistka, która wygrała "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 14:16
Wrona zwyciężyła w 5. odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Dzięki wygranej wydała debiutancki album "Sen o smaku lukrecji", nagrała teledysk do singla "Double tap" i wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz zagrała koncert na żywo w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Siostry Melosik i Tynsky - będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 16:19
Zapraszamy na spotkanie z Tynskym, wokalistką i pianistą z Płocka. Siostry Dagmara i Martyna Melosik pojawią się w drugiej części audycji. 
rozwiń zwiń