Najlepsi muzycy XXI wieku według Gaby Kulki i słuchaczy Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 12:00
Choć wciąż żyjemy w XXI wieku i na światowej scenie jeszcze wiele może się wydarzyć, to my już wspólnie z Gabą Kulką zastanawialiśmy się w audycji "Bed and Breakfast" kto mógłby w przyszłości zostać okrzyknięty najlepszym muzykiem współczesnych czasów.
AudioPropozycji słuchaczy było co nie miara. Wśród nich znaleźli się m. in. Bob Marley, Lady Gaga, White Lies, Plan B, The Wombats, Katy B, Mussive Attack, Noko, OK go, Adele czy Justin Biber.

A co na to Gaba Kulka? Jak przyznaje, nie jest ona na bieżący z nazwiskami gwiazd czy nazwami zespołów, które obecnie są na topie, więc bardzo trudno byłoby jej wskazać wśród nich pretendentów do miana najlepszego muzyka XXI wieku. – Mam "dinozaurzy" nos muzyczny i artystów odkrywam długo po tym, jak wydadzą oni swoje debiutanckie płyty – tłumaczy.

Bardzo łatwo przychodzą jej jednak do głowy artyści, którzy już dawno zabłysnęli na rynku. – Do moich propozycji można by zaliczyć The Dead Weather, Janelle Monae i Amandę Palmer – zdradza.

Gaba Kulka, podkreśla, że na światowej scenie muzycznej jest strasznie dużo utalentowanych ludzi i gdy nadejdzie pora, by dokonać takiego wyboru będzie to nie lada zadanie.

Posłuchaj całej rozmowy z Gabą Kulką, w której artystka nie tylko podawała swoje propozycje dotyczące wyboru muzyka XXI wieku, ale również mówiła o swoich planach koncertowych.

 

 

ap

Czytaj także

Wiosenna Gaba Kulka (video)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 22:00
Pierwszy z naszych para-muzycznych kwestionariuszy wypełniła (całą sobą) najoryginalniejsza artystka polskiej sceny niezależnej ostatnich lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baaba Kulka kontra metalowcy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 11:48
- Gdy miałem 10 lat, mój kolega dostał od taty z Niemiec piracką kasetę Iron Maiden. Powiedziałem mu, że to ekstra zespół. Zaczęliśmy tego słuchać i wtedy zostałem metalowcem – mówił Macio Moretti w trójkowej audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulka terapeutyzuje Baabę (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 06:00
Już dziś Baaba Kulka pokaże na jarocińskim festiwalu jak się gra utwory Iron Maiden, z tej okazji przypominamy wywiad z muzykami grupy, w którym pokazali jak niekonwencjonalnie podejść do tej formuły dziennikarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka o tym, co w hip-hopie piszczy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 09:10
Płyty Beastie Boys i Faith No More polska artystka przyniosła ze sobą do studia Czwórki, by puszczać je słuchaczom w swojej cyklicznej audycji "Gabofon".
rozwiń zwiń