Polskie Radio
Section05
Szwecja

Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierem Szwecji. Tematem Białoruś i relacje UE z Rosją

O sytuacji na Białorusi oraz polityce wschodniej Unii Europejskiej premier Mateusz Morawiecki rozmawiał telefonicznie z szefem szwedzkiego rządu Stefanem Loefvenem. Premierzy podkreślili konieczność zachowania solidarnego i spójnego stanowiska UE ws. Białorusi - poinformowało w poniedziałek CIR.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Mateusz Morawiecki premier ŚWIAT Europa Unia Europejska Raport Białoruś Szwecja

Imigranckie gangi opanowały Szwecję. Policja: dyskusja o integracji wydaje się być naiwna

- W Szwecji jest co najmniej 40 rodzinnych gangów, a ich członkowie przybyli do kraju wyłącznie w celu zorganizowania się i prowadzenia działalności przestępczej. Dyskusja o integracji imigrantów wydaje się być trochę naiwna - przyznał zastępca komendanta głównego szwedzkiej policji Mats Loefving. Jest to pierwsza tak szczera wypowiedź policjanta wysokiej rangi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szwecja przestępczość policja migracja

Wojna gangów w Szwecji. Ekspert: to oznaka niemocy polityki multikulti

-  Wojna gangów w Szwecji, z którą w tej chwili mamy do czynienia, świadczy o słabości państwa szwedzkiego i niemocy polityki multikulti. Żadne państwo nie jest dobrze przygotowane na to, aby te osoby zintegrować, a ponadto takie osoby nie są zainteresowane integracją - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Sławomir Ozdyk, specjalista ds. bezpieczeństwa i terroryzmu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szwecja Europa imigranci w Europie zamieszki Antoni Opaliński Polskie Radio 24