Polskie Radio
Section05
handel

Sprawa ceł importowych w USA. Będą rozmowy Unii ze Stanami

W najbliższych dniach planowane są kolejne rozmowy przedstawicieli Unii i Stanów Zjednoczonych dotyczące ceł importowych, które Waszyngton chce wprowadzić na stal i aluminium. Europa ma nadzieję na wyłączenie z taryf. Tym bardziej, że prezydent Donald Trump ogłosił, że taryfy nie zostaną nałożone na produkty z Meksyku i Kanady i prawdopodobnie także z Australii. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Stany Zjednoczone handel

Wokół ograniczenia handlu w niedziele

18 marca będzie drugą niedzielą, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. O ograniczeniu handlu w niedziele mówili w audycji Debata PR24 Wiesław Łyszczek (Główny Inspektor Pracy), prof. Józefina Hrynkiewicz (PiS), Alfred Bujara (przewodniczący sekretariatu handlu NSZZ „Solidarność”), Renata Juszkiewicz (prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji) i dr Artur Bartoszewicz (ekonomista SGH).
Zobacz więcej na temat:  handel w niedzielę praca sklep sklepy handel

Ograniczenie handlu w niedziele: Szansa dla małych przedsiębiorców?

 - Spodziewam się, że ustawa ograniczająca handel w niedziele będzie jeszcze nowelizowana. Jeśli chodzi o sytuację na Węgrzech, to wyglądała ona zupełnie inaczej niż w Polsce. Na Węgrzech kulturowo niedziela była dniem handlowym, a u nas nie. Poza tym ustawa była tam złożona przez rządzący Fidesz, a u nas przez związek zawodowy „Solidarność”. W rządzie PiS-u nie było aż tak wielu zwolenników ustawy – mówił w Polskim Radiu 24 z-ca red. nacz. „Tygodnika Solidarność” Maciej Chudkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  handel w niedzielę handel