Polskie Radio
Section05
handel

Handlowe niedziele. Kto zyska, a kto straci?

- Już w zeszłym roku mówiliśmy, żeby nie procedować projektów gospodarczych ścieżką poselską. To powinna być ścieżka rządowa, powinny być normalne konsultacje społeczne, żeby cała strona społeczna mogła się wypowiedzieć - tak Maciej Ptaszyński (prezes Polskiej Izby Handlu) skomentował w radiowej Jedynce projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Dziś projektem zajmują się posłowie.
Zobacz więcej na temat:  handel w niedzielę Polska Izba Handlu dyskont sklepy POLSKA

POLSKIE RADIO 24 Wróci handel w niedzielę? Poseł Polski 2050 wylicza korzyści

Przywrócenie niedziel handlowych umożliwi powrót na rynek pracy studentom i osobom chcącym dorobić, pozwoli zwiększyć zatrudnienie w handlu i pomoże małym sklepom - wyliczał w Polskim Radiu 24 Sławomir Ćwik z Polski 2050. Sejm zajmie się w czwartek projektem ustawy przywracającej handel w niedzielę autorstwa posłów Trzeciej Drogi. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Polska 2050 społeczeństwo

Wróci handel w niedziele? 'Ważne to, czego chcą Polacy"

- Są badania, które pokazują, że Polacy nie chcą powrotu do niedziel handlowych. W tej chwili wykuwa się na posiedzeniach klubów sejmowych kompromisowe rozwiązanie, musimy uwzględniać to, czego chcą Polacy - mówiła w Polskim Radiu 24 Mirosława Nykiel (Koalicja Obywatelska), która dyskutowała z Robertem Gontarzem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sylwia Białek handel w niedzielę

Czy niedziele handlowe powinny wrócić? Ekspert: to był pewnego rodzaju styl życia

Jak wyglądały niedziele w marketach i galeriach, kiedy jeszcze kilka lat temu nie obowiązywał zakaz handlu w ostatni dzień tygodnia? - Ten niedzielny shopping to był pewnego rodzaju styl życia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Fiks, ekonomista z Uniwersytetu WSB Merito. Czy Polacy chcą powrotu niedziel handlowych?
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski praca prawo pracy handel w niedzielę Artur Fiks Katarzyna Nabrdalik

PROSTO Z BRUKSELI UE nakłada zaporowe cła na zboże z Rosji i Białorusi

Unia Europejska nakłada zaporowe cła na zboże z Rosji i Białorusi. Propozycję Komisji z marca zaakceptowali ministrowie do spraw handlu państw członkowskich. Cła zaczną obowiązywać od 1 lipca. O ograniczenia importowe apelowała grupa krajów na czele z Polską. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Beata Płomecka Rosja Białoruś eksport polityka zboże Bruksela GOSPODARKA

Handel elektroniczny kiedyś i dziś. "Wciąż mamy potrzebę wyjścia do sklepu"

- Handel elektroniczny rozwijał się na przestrzeni lat. Było to widoczne w szczególności podczas pandemii, kiedy musieliśmy przejść do kanału internetowego, bo nie było możliwości zakupów tradycyjnych - opowiada w radiowej Trójce dr hab. Arkadiusz Kawa - dyrektor Poznańskiego Instytutu Technologicznego. W Polsce wraz z tym rozwojem powszechne stały się na przykład automaty, w których możemy odebrać paczki. Tymczasem za oceanem pojawiły się już pomysły, by paczkę wysyłać z... kosmosu. Czy to możliwe? I jaka będzie przyszłość tej formy handlu?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Żąda handel internetowy zakupy w internecie zakupy w sieci zakupy przez internet zakupy online

TYLKO U NAS Zakupy w niedzielę. Znamy nowe ustalenia ws. handlu

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem dotyczącym zakazu handlu w niedzielę - dowiedział się portal PolskieRadio24.pl. Chodzi o przepisy przygotowane przez posłów Polski 2050. Projekt przewiduje, że handel zostanie uwolniony w dwie niedziele w miesiącu, a pracownicy, którzy będą pracować w siódmy dzień tygodnia, otrzymają wyższe wynagrodzenie.
Zobacz więcej na temat:  Sejm sklep zakupy handel w niedzielę społeczeństwo POLSKA GOSPODARKA