XXANAXX: nowa płyta to dla nas nowe wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 14:00
- Stawiamy na rozwój, na to, by być na coraz wyższym poziomie. Przy okazji nowej płyty powiększyliśmy koncertowy skład i pokazujemy, że nie jesteśmy zespołem studyjnym - mówią członkowie duetu XXANAXX.
Audio
  • Duet XXANAXX opowiada o nowej płycie i prezentuje premierowe utwory (Niedzielna sesja/Czwórka)
Po debiutanckiej płycie Triangles duet okrzyknięto nadzieją, nową falą i młodą twarzą polskiej sceny alternatywy
Po debiutanckiej płycie "Triangles" duet okrzyknięto nadzieją, nową falą i młodą twarzą polskiej sceny alternatywy Foto: mat. promocyjne/Warner Music

Płyta "FWRD" ukazała się 3 czerwca, dwa lata po debiutanckim krążku "Triangles". - Nowością są piosenki z polskim tekstem, które doprowadziły do kilku kryzysowych momentów w trakcie pracy nad materiałem. Klaudia buntowała się i nie chciała ich śpiewać. Za to kiedy były już gotowe, stwierdziła, że są super - opowiada Michał Wasilewski.

Jako pierwsi nowe kompozycje usłyszeli uczestnicy Orange Warsaw Festival. Koncert był dużym przeżyciem dla muzyków, bo obfitował w nagłe zwroty akcji…

***

Tytuł audycji: Niedzielna sesja

Prowadzenie: Tomasz Rawski

Goście: Klaudia Szafrańska, Michał Wasilewski (duet XXANAXX)

Data emisji: 5.06.2016

Godzina emisji: 21.00

kul/pj

Czytaj także

YU: inspiruje nas to, co najgorsze

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 11:00
Najpierw były "Hejty", teraz duet YU wydał debiutancką płytę. - Ewoluowaliśmy, nie spieszyliśmy się, długo dojrzewaliśmy do tej decyzji - opowiada Jakub Krupski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ocean muzycznych inspiracji Kuby Karasia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 12:20
Współtworzy The Dumplings, komponuje m.in. dla Reni Jusis i słucha mnóstwo muzyki. - Cieszę się, że będę mógł tymi dźwiękami podzielić się teraz z Wami - zapowiada Kuba Karaś.
rozwiń zwiń