Eric Shoves Them In His Pockets: teraz chcemy dzielić się naszą muzyką

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 08:30
- Trio Huberta, Christopha i Szymona - dwóch kuzynów i typa, którego poznali w liceum - mówią o sobie członkowie Eric Shoves Them In His Pockets. Ich debiutancki album "Walk It Off" ukazał się 25 października 2013 roku nakładem wytwórni Thin Man Records.
Audio
  • Eric Shoves Them In His Pockets opowiadają o debiutanckiej płycie (Czwórka/Niedzielna Sesja)
Eric Shoves Them In His Pockets
Eric Shoves Them In His PocketsFoto: mat. prasowe/Thin Man Records

- Często jest tak, że zakładając zespół jego członkowie mają jakiś pomysł na siebie i swoją muzykę. W naszym przypadku było trochę inaczej - mówi Szymon Najder. - Gramy ze sobą od 6 lat i ten nasz materiał już się trochę kisił. Mieliśmy przerwy, to znów wracaliśmy do grania. W pewnym momencie stwierdziliśmy, że nagranie debiutanckiej płyty stało się kwestią honoru.

Muzyka zespołu nawiązuje do tradycji niezależnej muzyki rockowej z przełomu lat 90. i nowego stulecia  z zachodnio - północnego wybrzeża USA.

- Nagranie płyty zajęło nam półtora roku - wspominają muzycy. - Teraz pewnie zrobilibyśmy to inaczej, ale i tak jesteśmy dumni z klimatu, który udało nam się osiągnąć.

Goście "Niedzielnej Sesji" przyznają, że na "Walk It Off" udało im się zarejestrować moment, w którym teraz znajduje się grupa. Było to konieczne, żeby wykonać zdecydowany krok w przód, po to by grać już nie tylko dla znajomych, ale by móc dzielić się swoją muzyką z szerszą publicznością.

Na co dzień Szymon Najder, Christoph Thun grają w zespole "Paula i Karol". Jako Eric Shoves Them In His Pockets występowali m.in. na Pikniku Co Jest Grane, na Wiśle w ramach cyklu koncertów "LADO w mieście" oraz na deskach Teatru Dramatycznego. Ich muzyka znalazła się także na ścieżce dźwiękowej do filmu "Wszystko Płynie".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Czytaj także

Mimetic - nieuchwytny i nieobliczalny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 09:00
Muzyk wielozadaniowy i wszechinstrumentalista, Jérôme Soudan wystąpił ostatnio na festiwalu Avant Art we Wrocławiu, a nam zdradził, dlaczego lubi polską publiczność.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mika Vainio i jego dźwiękowa rebelia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 10:00
- Filmy i struktura rytmiczna obrazu są dla mnie bardzo inspirujące. Sposób, w jaki łączą się ze sobą sekwencje wolne i szybkie naprowadza mnie na wiele nowych rozwiązań w muzyce - mówi Mika Vainio, norweski producent i jedna z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Avant Art we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Szczygielski: na 365 dni w roku Filipinki grały 320 koncertów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 16:15
Nie dość, że były pierwszym polskim girlsbandem, to jeszcze koncertowały jak świat długi i szeroki. Płyty Filipinek ukazywały się w Związku Radzieckim i w USA, a teraz do księgarń trafiła pierwsza biografia zespołu napisana przez Marcina Szczygielskiego.
rozwiń zwiń