X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Palestyński hip-hop opowiada o wojnie

Marcelina Obrzydowska, dziennikarka i podróżniczka, spędziła trzy miesiące w Palestynie, gdzie przyglądała się okupacyjnej rzeczywistości. Szczególnie zaintrygowała ją rodzima muzyka hip-hopowa, której poświęciła swoją pracę magisterską.
Palestyńskie dzieci w ruinach zabudowań w Strefie Gazy
Palestyńskie dzieci w ruinach zabudowań w Strefie GazyFoto: Pixabay (Domena publiczna)
O Audycji
Tytuł Palestyński hip-hop opowiada o wojnie
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

Marcelina Obrzydowska, dziennikarka i podróżniczka, spędziła trzy miesiące w Palestynie, gdzie przyglądała się okupacyjnej rzeczywistości. Szczególnie zaintrygowała ją rodzima muzyka hip-hopowa, której poświęciła swoją pracę magisterską.

W Palestynie Marcelina widziała burzenie domów oraz ludzi zatrzymywanych na check pointach i niemogących dostać się do szpitala czy szkoły. To o tej rzeczywistości śpiewają i rapują palestyńscy twórcy, łącząc współczesne gatunki muzyczne z tradycyjną muzyką arabską.  

- Za pierwszy zespół hip-hopowy uznawany jest Dam, który powstał pod koniec lat 90. Ich najbardziej znanym utworem jest "Min erhabi", czyli "Kto jest terrorystą". Piosenka powstała w 2001 roku, rok po rozpoczęciu drugiej intifady, czyli powstania przeciw izraelskiej okupacji - mówi Marcelina Obrzydowska.

Dziennikarka opowiada także o muzykach, którzy tworzą sample na bazie odgłosów karabinów i bomb i miksują je z motywami z tradycyjnej muzyki arabskiej. W audycji można posłuchać współczesnych palestyńskich utworów.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Data emisji: 28.10.2015

Godzina emisji: 00.00

mg/kul

Gość Marcelina Obrzydowska (dziennikarka, podróżniczka, autorka pracy magisterskiej o palestyńskim hip-hopie)
Playlista
Tagi

Playlista