X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paula Kinaszewska i WowaKin z płytą "Kraj za miastem"

Paula Kinaszewska, Mateusz Wachowiak i Bartłomiej Woźniak, czyli trio WowaKin, wydali właśnie płytę "Kraj za miastem". To zbiór pieśni ludowych, tradycyjnych, utrzymanych we współczesnych aranżacjach.
Paula Kinaszewska
Paula KinaszewskaFoto: PAP/Jacek Rybczyński
O Audycji
Tytuł Folk Off 2017/12/06 00:00
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

- Chodzi o to, byśmy - jako Polacy - nie musieli, na pytanie o naszą muzykę ludową, śpiewać "Hej, sokoły" i "Sto lat", albo imitować czegoś anglosaskiego. Bo przecież mamy coś, co możemy dać od siebie - tłumaczyła w rozmowie z Maćkiem Szajkowskim artystka.

Dziś zajmuje się przede wszystkim muzyką, ale dotychczas dała się poznać także jako aktorka. - Znalazłam się w muzyce w sposób naturalny. Teatr bywa miałki, jałowy, hermetyczny i autotematyczny, a ja tego nie znoszę. Od mainstreamu wolę alternatywę, lubię żyć i spotykać żywych ludzi. Teatrem byłam zmęczona i zaczęłam szukać czegoś innego - wspominała w Czwórce.

Na krążku WowaKin, który premierę miał 5 grudnia, znajdziemy więc pieśni ludowe we współczesnych aranżacjach. Jaką rolę w twórczości Pauli Kinaszewskiej odegrał jej mistrz, 94-letni Tadeusz Jedynak, skrzypek z Przystałowic Małych? Jak powstawała jej debiutancka płyta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania ze studia Czwórki. Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Folk Off", 5.12.2017 >>> w której rozmowa z Konradem Wojciechowskim o jego najnowszej książce "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę. 200 najważniejszych utworów polskiego rocka".

***

Tytuł audycji: Folk Off

Gość: Paula Kinaszewska (aktorka, skrzypaczka, śpiewaczka)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 00.00

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista