Kurna Chata szykuje płytę. "To dla nas nowa muzyczna droga"

- Nasza muzyka ewoluuje z roku na rok, dlatego utwory w naszym dzisiejszym repertuarze bardzo różnią się od tych, które powstawały kiedyś - mówiła wokalistka Maja Lewicka.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Katerina Yakyamseva/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Kurna Chata szykuje płytę. "To dla nas nowa muzyczna droga"
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

Podczas ostatniego Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie zdobyli Nagrodę Specjalną Zaiksu i zagrali na scenie głównej w koncercie laureatów, a część z nich, m.in., założyciel grupy dr Paweł Tomaszewski, znany jest także z występów w pamiętnym kolektywie Rzepczyno Folk Band, słynącym z elektrycznego folk&rolla. - Czasy się zmieniają, ludzie ewoluują. Tworzymy zupełnie inną muzykę niż Rzepczyno, choć z pewnością czerpiemy z niej. Jednak podążamy swoją ścieżką i robimy nowe rzeczy - mówiła Maja Lewicka.

Dziś Kurna Chata intensywnie pracuje nad materiałem na płytę długogrającą. Ich muzyka jest przykładem na to, że oryginalna forma aranżacyjna w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem oraz świadomą kreacją, mogą prowadzić do błyskotliwego końcowego efektu artystycznego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, którą przeprowadziliśmy podczas Jarmarku Pomorskiego w Czarnej Dąbrówce na Kaszubach. Muzycy opowiadali, jak rozpoczęła się ich przygoda z muzyką folkową, wspominali muzyczne batalie. Jakie mają wizje i plany na rozwój zespołu, gdzie można ich posłuchać? O tym w nagraniu, w którym także mnóstwo dobrej folkowej muzyki.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Katarzyna Kazimiera Waleria Sokolnicka - Klukowska (wokal, flety), Maja Helena Lewicka (wokal), dr Paweł Tomaszewski (gitara, lira korbowa, ex-Rzepczyno Folk Band).

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 00:00

kd/pg

Playlista
Tagi
Playlista