Skrzypcowo-wokalny blues Jolanty Kossakowskiej i folkowy trans od Sutari

Gościem "Folk Offu" była wokalistka i skrzypaczka Jolanta Kossakowska, w programie zajrzeliśmy także do Wrocławia, gdzie nagrania realizuje Kasia Kapela z trio Sutari. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
O Audycji
Tytuł Folk Off 2020/04/29 00:00
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

- On tak naprawdę nie jest pesymistyczny i nie dotyczy pandemii. Moje utwory pisałam wcześniej. Jednak są one następstwem zawieruchy w moim życiu, zmian, które miały miejsce - wspominała Jolanta Kossakowska. - Chodziłam na długie spacery, byłam pełna żalu. Z każdym krokiem moich wędrówek było coraz bliżej ukojenia. I w końcu to ukojenie nastąpiło, co słychać w tym utworze - wspominała wokalistka i skrzypaczka, a także kompozytor i autorka tekstów. W Czwórce premierowo wybrzmiała jej kompozycja "Camino blues".

Jolanta Kossakowska znana jest m.in. z formacji R.U.T.A., Fragile czy duetu z Gwidonem Cybulskim. - Czas kwarantanny zaskoczył mnie w Grecji, gdize miałam zagrać koncert. Ten wieczór został odwołany, ostatnim lotem udało mi się wrócić do Polski - mówiła wokalistka. - Wtedy pomyślałam, że nareszcie mam czas na nagrania, nie powinnam ustawać w mojej pracy.

ZOBACZ TAKŻE Oblicza folku według Mariusza Kuczewskiego >>>

W audycji zawitaliśmy także do Wrocławia, gdzie swoje muzyczne projekty realizuje Katarzyna Kapela wraz z trio Sutari. - Rozpoczęłyśmy już pracę nad nową płytą, ale pandemia zastała nas w Szwecji. W trybie awaryjnym wracałyśmy więc do domów, i szybko zaczęłyśmy myśleć, jak nasza muzyka mogłaby wyglądać i brzmieć w tych trudnych czasach - wspominała Katarzyna Kapela. A w naszej audycji premierowo wybrzmiał singiel "Kośniczki", zwiastujący nową płytę i kooperację z zespołem Hańba. 

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Data emisji: 29.04.2020

Godzina emisji: 00:00

kd

 

Playlista
Tagi
Playlista