Ethno Port 2020 - 13. odsłona zupełnie inna. Co będzie się działo?

Już od 4 do 6 września w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wszystkich miłośników dobrej etnicznej muzyki czeka prawdziwa gratka - Ethno Port, czyli festiwal muzyki, kultury, sztuki i filmu.
Mehehe
MeheheFoto: materiały prasowe/Ethno Port Poznań
O Audycji

W tym roku odbędzie się już 13. odsłona tego wydarzenia. - Było oczywiście zagrożenie, że festiwal się nie odbędzie, w związku z pandemią wszystko stanęło w miejscu, z niepokojem obserwowaliśmy to, co się działo - wspominała Bożena Szota, współorganizatorka wydarzenia. - Dopiero potem mogliśmy zacząć nieśmiało planować Ethno Port w nowej formule.

Posłuchaj
59:44 2020_09_02 00_00_05_PR4_Folk_Off.mp3 O tegorocznym Ethno Porcie opowiada Bożena Szota (Folk Off/Czwóka)

Czytaj także:

Kirszenbaum - psychofolk przesiąknięty literaturą
Skrzypcowo-wokalny blues Jolanty Kossakowskiej

W tym roku zmieni się wszystko. - Z artystami zagranicznymi umówiliśmy się na przyszły rok, poprosiliśmy ich jednak o nagrania wideo, które zaprezentujemy podczas festiwalu. Będą to artyści m.in. z Finlandii, Tunezji, czy nawet Republiki Kongo - wymieniała Bożena Szota. Jak podkreślała, to nie jedyna zmiana. Festiwal potrwa dwa dni, będą też dwie sceny. - Zaczynamy kameralnymi warsztatami kompozytorskimi z Witkiem Zalewskim pod hasłem "Białe bzy". Koncert otwierający zagra grupa Sutari z nowym materiałem i premiera ich płyty "Siostry rzeki" - wymieniała Bożena Szota. - Będzie też Prawdziwe Polskie Techno, projekt poznańskich artystów Fanfara Awantura. Będzie także taniec, bo ten rok to jubileusz Domu Tańca Poznań, który świętuje dwudziestolecie. Będą także kapele m.in. Przodki i Kapela Dudziarzy Wielkopolskich.  

Czytaj także: Ethno Port - festiwal, który jest "wszędzie i bardzo blisko"

W drugim dniu festiwalu usłyszymy też m.in. zespół Macieja Rychłego, odpowiedzialnego - jak wymieniała gość Czwórki - m.in. za oprawę muzyczną sceny śmierci Lagerthy z serialu "Wikingowie". - Bilety są już wprowadzone w obieg, ale koncert dostępny będzie także online - zaznaczała Bożena Szota. 


Bożena Szota/fot. M. Szajkowski Bożena Szota/fot. M. Szajkowski

Jak opowiadała, Zamek Cesarski w Poznaniu warto odwiedzić także poza festiwalem. - Mamy mnóstwo przestrzeni, które są udostępnione do zwiedzania, z koncertami przenieśliśmy się jednak na zamkowy dziedziniec. Imprezy realizujemy już od pierwszej połowy lipca. Są kameralne, nieduże, w reżimie sanitarnym - mówiła Bożena Szota.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Bożena Szota (współinicjatorka Ethno Port w Poznaniu)

Data emisji: 02.09.2020

Godzina emisji: 00:02

kd

Playlista
  • Maija Kauhanen , - Sinisilma
  • OKRA Playground, - Kokkolintu
  • Amine & Hamza, - Letter to God
  • Orka Playground, - Ilo ilolta tuntuu (Joy Feels Like Joy)
  • Amine & Hamza, - Ytaivas
  • Maija Kauhanen , - Pinnalla