Samokhin Band - fuzja folku, funku i kozackiej energii

- W naszej muzyce musi być dużo improwizacji, ale przede wszystkim niespożyta energia - mówił pochodzący z Rostowa nad Donem Pavel Samokhin, założyciel Samokhin Band.  
Samokhin Band na Pannonice
Samokhin Band na PannoniceFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji

pap_Laboratorium pieśni 1200.jpg
Laboratorium Pieśni: odchodzimy od tradycji, ale jej nie porzucamy

Samokhin Band to formacja, która powstała w Łodzi w 2008 roku, a dziś muzycy stawiają na utwory żywe, skoczne i energetyczne, tworząc wybuchową mieszankę jazzu, funky, rock’n’rolla oraz wschodniego folku. - Jako kozak mam dużo krwi tatarskiej, węgierskiej i ukraińskiej. Czuję się jednak też Polakiem, bo tu spotkałem swoją miłość i mieszkam tu od 20 lat - opowiadał Paveł Samokhin. 

Posłuchaj
61:06 2021_09_14 23_59_14_PR4_Folk_Off.mp3 O twórczości i planach muzycznych Samokhin Band mówią Pavel Samokhin i Katarzyna Smoleńska (Folk Off/Czwórka) 

Na koncie grupa ma cztery albumy długogrające, koncerty na scenach w Polsce i nie tylko, w tym na tegorocznym festiwalu Pannonica, a menageruje jej Katarzyna Smoleńska. - Zaczęło się od relacji przyjacielskich, przyszłam na koncert i zakochałam się w ich muzyce - wspominała w Czwórce.

Pavel Samokhin i Katarzyna Smoleńska/fot. M. Szajkowski Pavel Samokhin i Katarzyna Smoleńska/fot. M. Szajkowski

Słuchaj także:
-> "Dorośli" Igora Spolskiego - płyta w duchu slow life >>>

W skład grupy wchodzą pianista Wojtek Stępnik, perkusista Piotr Kolasa, odpowiedzialny za "przeszkadzajki" Adam "Bzyq" Brzęczek, saksofonista Kuba Matusiak i gitarzysta Kuba Niedziałek. - Jestem bardzo dumny, że gram z najlepszymi - podkreślał Pavel Samokhin. - Łódź jest miastem bogatym w świetnych muzyków, ale także wspaniałe i ciekawe zespoły. Przez nasz zespół także przeszło wielu muzyków, ale to naturalny proces - opowiadał gość Czwórki. 

Źr. Samokhin Band/Kozak (Official Video)

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Gość: Pawlem Samokhinem (założyciel zespołu, trębacz i wokalista) i Katarzyna Smoleńska (menager i aktywistka)

Data emisji: 15.09.20121

Godzina emisji: 00.00

kd


Playlista