Światowe Dni Młodzieży. Jak promować Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 11:46
Pielgrzymów w Polsce zachwycają m.in…. skanseny. - Ważne jest, by naszą duchowość i religię pokazać w szerszym aspekcie - kulturowym. My zresztą nie musimy specjalnie jej komunikować. Ona i tak moim zdaniem pozostanie w sercach pielgrzymów - mówił ks. Marcin Bielicki.
Audio
  • Jak promować Polskę podczas Światowych Dni Młodzieży? (Nocne cz@ty/Czwórka)
Młodzież w Warszawie przed odjazdem pierwszego pociągu specjalnego uruchomionego na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa
Młodzież w Warszawie przed odjazdem pierwszego pociągu specjalnego uruchomionego na Światowe Dni Młodzieży do KrakowaFoto: PAP/Rafał Guz

Dowiedz się więcej: Światowe Dni Młodzieży 2016 na antenie Czwórki <<<

Goście Czwórki zastanawiali się, na jakie jeszcze aspekty polskości możemy stawiać, by zagranicznym gościom pokazać się z jak najlepszej, ale też jak najciekawszej strony. W programie rozmawialiśmy także o niezwykłych wydarzeniach religijnych, które odbywają się w ramach światowych Dni Młodzieży, m.in. mszy w języku chińskim, a także publikacji "Ambasador polskości", która trafiła w ręce wolontariuszy i która ma im pomóc w przybliżaniu naszej kultury i historii zagranicznym przybyszom.

Zobacz także ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - SERWIS SPECJALNY <<<

***

Tytuł audycji: Nocne Cz@ty

Prowadzi: Mikołaj Foks

Goście: Aleksander Wiśniewiski (wolontariusz Centrum ŚDM w archidiecezji warszawskiej), Michał Kreczmański (ekspert ds. komunikacji i public relations), ks. Marcin Bielicki (archidiecezja warszawsko-praska)

Data emisji: 24.07.2016

Godz. emisji: 23.00

kd/kul