X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak ułożyć sobie życie z psem po przejściach?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 08:00
Adoptując czworonoga ze schroniska często chcielibyśmy od razu przychylić mu nieba. Tymczasem na początku przede wszystkim powinniśmy skupić się na jego wychowywaniu.
Audio
  • Katarzyna Bargiełowska o adaptacji psów ze schroniska

- Psy można szkolić w każdym wieku i je dostosować - mówiła w Czwórce psia behawiorystka, Katarzyna Bargiełowska.- Oczywiście, jeżeli czworonóg jest powolny z natury, a my temperamentni, to już tego nie zmienimy. Wtedy trzeba wypracowac kompromis. Oczywiściemożna stopniowo nauczyć psa nowych przyzwyczajeń i przygotować go do nowej sytuacji.

By uniknąć niedopasowania charakterologicznego Bargiełowska radziła w pierwszej kolejności zastanowić się nad własnym stylem życia i ulubionymi sposobami spędzania wolnego czasu. Wtedy, po zasięgnięciu rady u pracowników schroniska, warto spróbować wybrać psa najbardziej zbliżonego temperamentem do nas.

- Nie wybierajmy czworonogów najtrudniejszych, jeśli nie będziemy sobie  w stanie z nimi poradzić, bo taki pies wymaga dużo pracy - mówiła. Specjalistka zwracała też uwagę, że ludzie bardzo często decydują się na dorosłego psa w przekonaniu, że jest on już ułożony i nie będzie załatwiał się w domu.

- Może się okazać, że pies będzie jednak brudził, bo na przykład w schronisku nie wychodził z boksów za często. Załatwianie się w domu może oznaczać, że pies się stresuje, w związku z czym należy się zgłosić do specjalisty, np. do behawiorysty, i znaleźć podłoże tego zachowania. W przypadku psów ze schroniska często przyczyną bywa lęk - opowiadała Bargiełowska.

Więcej na temat adaptacji psów ze schroniska dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: boks Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Salony piękności dla czworonogów

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 16:50
– Człowiek, który się tym zajmuje musi pamiętać o tym, że pies to nie zawsze jest pupilek, który leży na kanapie, tylko on też pokazuje zęby – mówi Jolanta Szczepanik, groomerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pies poci się językiem?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 16:00
Oczywiście, że nie! To mit. Język tych zwierząt jednak i tak odgrywa ważną rolę w procesie oddawania ciepła. – Wystawiając język pies po prostu zwiększa powierzchnię parowania – mówi ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psy z tytułami niemalże szlacheckimi

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 14:00
Anglicy są zwariowani na punkcie psów i mają, trzeba przyznać, piękne tradycje w tej dziedzinie. Właśnie odbywa się Crufts - brytyjskie święto kynologów. Otrzymanie nominacji na Crufts jest nie byle jakim wyróżnieniem, to prawie psi tytuł szlachecki.
rozwiń zwiń