X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperymenty w radiu. Jak powstała muzyka elektroniczna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:50
O muzyce, która powstawała w Eksperymentalnym Studiu Polskiego Radia niektórzy mówili, że brzmi jak ilustracja. - Najbardziej ekscytującą była dla mnie rozwijająca się wówczas eksperymentalna animacja i współpraca m.in. z Walerianem Borowczykiem i Janem Lenicą - mówi Włodzimierz Kotoński.
Audio
  • Eksperymentalne Studio Polskiego Radia - jak kształtowało się brzmienie polskiej elektroniki? (BąŻur/Czwórka)
W urodzinowym cyklu Czwórki Cztery dychy wspominamy początki działalności Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia (zdj. ilustracyjne)
W urodzinowym cyklu Czwórki "Cztery dychy" wspominamy początki działalności Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/smorazanm/dom. publiczna

Jeden z pierwszych twórców muzyki elektronicznej w Polsce był gościem audycji "Medium albo rozmowy o sztuce rozrywkowej" Jerzego Tuszewskiego z 1984 roku. W programie początki działalności studia wspominali także realizatorzy. Z kolejnej odsłony urodzinowego cyklu Czwórki  można się m.in. dowiedzieć, kto w studiu grał pierwsze skrzypce i jak brzmiało sztandarowe dzieło Bohdana Mazurka "List do przyjaciół".

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Data emisji: 17.08.2016

Godzina emisji: 8.10

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak