Eksperymenty w radiu. Jak powstała muzyka elektroniczna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 12:50
O muzyce, która powstawała w Eksperymentalnym Studiu Polskiego Radia niektórzy mówili, że brzmi jak ilustracja. - Najbardziej ekscytującą była dla mnie rozwijająca się wówczas eksperymentalna animacja i współpraca m.in. z Walerianem Borowczykiem i Janem Lenicą - mówi Włodzimierz Kotoński.
Audio
  • Eksperymentalne Studio Polskiego Radia - jak kształtowało się brzmienie polskiej elektroniki? (BąŻur/Czwórka)
W urodzinowym cyklu Czwórki Cztery dychy wspominamy początki działalności Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia (zdj. ilustracyjne)
W urodzinowym cyklu Czwórki "Cztery dychy" wspominamy początki działalności Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/smorazanm/dom. publiczna

Jeden z pierwszych twórców muzyki elektronicznej w Polsce był gościem audycji "Medium albo rozmowy o sztuce rozrywkowej" Jerzego Tuszewskiego z 1984 roku. W programie początki działalności studia wspominali także realizatorzy. Z kolejnej odsłony urodzinowego cyklu Czwórki  można się m.in. dowiedzieć, kto w studiu grał pierwsze skrzypce i jak brzmiało sztandarowe dzieło Bohdana Mazurka "List do przyjaciół".

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Data emisji: 17.08.2016

Godzina emisji: 8.10

kul/pj