X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy jesteśmy zadowoleni z życia?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 19:01
Z raportu opracowanego przez ONZ wynika, że najszczęśliwszym krajem świata jest Finlandia. Polska zajmuje w tym zestawieniu 40. miejsce. Co wpływa na nasz poziom zadowoelenia z życia?
Audio
  • Czy jesteśmy zadowoleni z życia? Co wpływa na nasz poziom szczęścia? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Kryteriami branymi pod uwagę były PKB na głowę mieszkańca, długość życia w zdrowiu według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), sytuacja społeczna i wsparcie, na jakie można liczyć, postrzeganie swobody podejmowania decyzji życiowych, szczodrość i poziom korupcji. - Szczęście to pojęcie bardzo pojemne, każdy z nas patrzy na nie inaczej. Poziom finansowy w szczęściu jest z pewnością istotny. Ludzie czują się szczęśliwsi, gdy ich życie jest łatwiejsze, bo mają pieniądze na kino, restauracje, zabawki dla dzieci - mówił Marcin Matyja. Zaś jak tłumaczył Tomasz Łysakowski, poziom szczęścia Polaków na przestrzeni ostatnich lat rośnie. Zdaniem Stefana Sawickiego zaś w badaniach nad szczęściem jednostek powinny być brane pod uwagę nie tylko aspekty finansowe, ale także m.in. poczucie komfortu psychicznego.

Co liczy się dla nas jako główne czynniki zapewniające nam zadowolenie i komfort życia? I czy dawanie społeczeństwu pieniędzy rzeczywiście wpływa na poziom zadowolenia? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Zaś o wynikach badań CBOS, według których Polacy wcale nie są niezadowoleni z życia Anna Depczyńska rozmawiała z ekspertem tej instytucji, Michałem Feliksiakiem.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Marcin Matyja (Akademia Leona Koźmińskiego), Tomasz Łysakowski (psycholog, trener osobisty, firma Trainings.pl), Stefan Sawicki (Strefa Młodzieży Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 25.03.2019 

Godzina emisji: 15.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak