Polskie Radio
Section05
Anna Depczyńska

E-uzależnienie. Jak uwolnić się od życia w internecie?

W wirtualnej rzeczywistości spędzamy długie godziny, bezrefleksyjnie scrollując treści. W Czwórce sprawdziliśmy, jak ustrzec się przed netoholizmem. - Jeśli uda nam się odstawić nowe technologie i zaczniemy rozmawiać z ludźmi, nasz mózg zacznie odpoczywać - mówił Maciej Dębski, szef fundacji  "Dbam o mój zasięg".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA technologie technologie mobilne Piotr Firan Anna Depczyńska

Góry Pieprzowe - alternatywa dla tłocznego Morskiego Oka

Góry Pieprzowe, czyli Pieprzówki, nie imponują wysokimi szczytami ani widowiskowymi przełomami, ale są wyjątkowe. To najstarsze pasmo górskie w Polsce, zbudowane z łupków i kwarcytów liczących 500 milionów lat. Jest tam naturalne rozarium, czyli największe w Polsce, skupisko dziko żyjących róż. A wszystko, to rzut beretem od sandomierskiego rynku.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan Anna Depczyńska góry STYL ŻYCIA

Dlaczego nie dbamy o swoje bezpieczeństwo nad wodą?

Ledwie zaczął się sezon, a już są pierwsze ofiary kąpieli. Od początku sezonu życie straciło 145 osób. Pod względem liczby ofiar pochłoniętych przez wodę Polska zajmuje niechlubne czołowe miejsce w Unii Europejskiej. Według danych Najwyższej Izby Kontroli w Polsce w wodzie ginie proporcjonalnie dwukrotnie więcej osób niż w pozostałych krajach UE. Jakie są tego przyczyny?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Anna Depczyńska STYL ŻYCIA bezpieczeństwo wakacje Mateusz Fusiarz