X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wymiana energii, przygoda". Dlaczego warto być harcerzem?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 16:45
Według badania CBOS-u 6 proc. Polaków działa aktywnie w organizacjach młodzieżowych, w tym w harcerstwie. W Polsce funkcjonuje wiele organizacji harcerskich, a największe z nich to ZHR i ZHP. - Harcerstwo, przy codziennych obowiązkach, jak szkoła czy praca, jest odskocznią. To też motywacja, by robić coś dla innych - mówią goście Czwórki.
Audio
  • Jak zostać harcerzem i dlaczego warto to zrobić? Czy każdy może być harcerzem? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER EASTNEWS

Przynależność do harcerstwa deklarują nie tylko młodzi ludzie, ale i ci, którzy już dawno wyrośli z krótkich spodenek. Wielu z nich twierdzi, że harcerzem jest się do końca życia, a wartości leżące u jego podstaw, stają się fundamentem na całe dorosłe życie. - Harcerstwo na początku to jedna wielka przygoda, i ta przygoda, chęć poznania czegoś nowego i pewna tajemnica - ciągnie do tego harcerstwa nowych ludzi - mówił w Czwórce Jakub Pajkowski.

A jak opowiadała Weronika Wróblewska, w harcerstwie ważna jest także więź między ludźmi. - To, że  przez pięć dni w tygodniu każdy z nas wstaje codziennie do szkoły czy pracy, a szóstego dnia - już nieobowiązkowo - na zbiórkę harcerską, kształtuje pewne postawy - mówił zaś Aleksander Budek. - Po całym tygodniu robimy to, choć nie musimy, bo wiemy, że to jest ważne.

Czego uczy przynaleźność do harcerstwa i czy warto się w nie zaangażować? Jak wygląda bycie harcerzem "od kuchni"? Jak postrzegani są harcerze przez rówieśników i czy harcerze to "turboludzie"? Jak wygrać zakład poprzez wyjazd na obóz harcerski? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Dominika Nowik (z-czyni komendantki Szczepu nr 1 i przyboczna 99. Drużyny Harcerskiej "Siódma góra"), Weronika Wróblewska (drużynowa 13. Gromady Zuchowej Wesołe Słoneczka), Aleksander Budek (przyboczny 21. Drużyny harcerskiej Wrzosy), Jakub Pajkowski (ZHR)

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 15.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak