Strzyżenie w domu. Czy to na pewno dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 20:31
Od chwili zamknięcia zakładów fryzjerskich w całej Polsce, włosy przeciętnego Polaka urosły o ponad centymetr. I jeszcze podrosną.  Zwłaszcza, że nie mamy dostępu do fryzjera, musimy radzić sobie sami, tylko czy to aby na pewno dobry pomysł?
Audio
  • Jak obcinać, farbować i stylizować włosy w domowych warunkach? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: tcsaba/Shutterstock

Już o ponad centymetr od ostatnich wizyt w salonach fryzjerskich urosły nasze włosy. Jedni cierpliwie czekają na otwarcie ulubionych salonów, inni sięgają po nożyczki, by uporać się z grzywkami zasłaniającymi oczy i rozdwojonymi końcówkami. Jak mówił profesjonalny fryzjer Tomasz Zajczyk, nie najlepszym pomysłem jest posiłkowanie się internetowymi tutorialami w trakcie obcinania włosów. 

Trzymajmy się długości, o którą chcemy skrócić włosy i zawsze obcinajmy je po wcześniejszym zwilżeniu. Odradza też obcinanie włosów nożyczkami do papieru i paznokci. - Mają inaczej wyprofilowane ostrze, co sprawi, że możemy zniszczyć włosy, zamiast sprawić, że będą wyglądały pięknie. Lepiej zamówić przez internet nawet najtańsze nożyczki przeznaczone do obcinania włosów - przekonywał.

Kwarantanna to czas, kiedy eksperymentujemy ze swoim wyglądem. Pamiętajmy jednak, by zastanowić się dwa razy przed wprowadzeniem radykalnych zmian w naszym wyglądzie. W domowych warunkach dobrze sprawdzą się papiloty (nawet te z papieru) i folia aluminiowa. A jak ostrzyc równo męską głowę? Najlepiej z użyciem maszynki i dwóch nakładek. Unikniemy wtedy sytuacji, w której włosy na całej głowie będą miały tę samą długość. I niezależnie od płci - przygotujmy dwa lusterka, by równo przyciąć włosy z przodu i tyłu głowy. 

A co z farbowaniem? Ekspert radził, by nie zabierać się farbowanie włosów, jeśli nigdy wcześniej nie robiliśmy tego samodzielnie. Dla włosów siwiejących rozwiązaniem mogą być np. tusze do włosów. 

Jak bezpiecznie karbować, prostować i kręcić? Czym je odżywiać? O tym w rozmowie z gościem. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Tomasz Zajczyk, fryzjer

Data emisji: 29.04.2020

Godz. emisji: 16.05

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak