The Great White Lights: "Come again" jest naszym najstarszym utworem

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 18:04
Singiel "Come again" jest częścią składanki "Będzie Głośno vol. 2". Muzycy The Great White Lights zdradzają jak powstał. 
Audio
The Great White Lights
The Great White Lights Foto: Czwórka/Damian Sikorski

- Ta piosenka jest naszym najstarszym utworem. Odbiega od naszej płyty - przyznaje Kuba, wokalista zespołu. - Kiedyś wydawaliśmy płytę pod innym szyldem, wtedy "Come again" było pierwszym utworem naszego nowego rozdziału - dodaje. - Dziś każdy z naszych utworów jest trochę inny. Nie myśleliśmy, że jest "Come again" i cała płyta - dodaje Aleksander, gitarzysta. 

Albumu The Great White Lights można już słuchać na muzycznych platformach streamingowych, wkrótce ukaże się też w wersji fizycznej. Zespół nagrywał go w Poznaniu pod czujnym okiem producenta, Piotra "Perły" Wejmann, który na czas tej realizacji stał się niemal częścią zespołu. - Piotr nie próbował nam niczego zepsuć tylko ewentualnie naprawić - podkreślają muzycy. - Oferował nam bardzo dużo swojego doświadczenie - dodają. 

W kilku utworach płyty pojawia się też kobiecy głos - to Agnieszka Kiljan. - Pomogła nam w kilku utworach, żeby je dopełnić - zdradzają muzycy. 

Na krążku jest 12 utworów w tym jeden, który składa się z kilku części. - To jest problematyczny utwór. Narodził się w mojej głowie prawie 10 lat temu, zaczęło się od pierwszego riffu - opowiada Aleksander. - Wtedy pomyślałem, że warto by było zrobić z tego kilkuczęściową opowieść w klimatach noir. Tworzyłem riff po riffie, potem to leżało odłogiem. Następnie Kuba dopisał jeszcze jedną część. Powstały partie fortepianu, smyczki... potem reszta orkiestry. A na samym końcu pomysł na ten utwór - dodaje. 

The Great White Lights grają już razem 10 lat. W Czwórce zdradzają, że wciaż nieobce jest im marzenie, żeby żyć z muzyki. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: The Great White Lights 

Data emisji: 06.03.2020

Godzina emisji: 18.05

pj

Czytaj także

Nastroje: liczymy, że będzie tylko fajniej

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 18:05
- Nasz muzyka ewoluowała od pierwszych naszych spotkań - przyznają muzycy Nastrojów. - Od utworu "Lato doskonałe", który znalazł się na składance "Będzie Głośno vol. 2", tez trochę, choć to raczej ewolucja niż rewolucja - dodają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coals - polska wizytówka za granicą

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 13:25
Duet Katarzyny Kowalczyk i Łukasza Rozmysłowskiego powraca z drugą płytą długogrającą. Znów wyjadą z nią za granicę.  
rozwiń zwiń