Aleksandra Krat: najpiękniejsze są smutne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 12:40
W jej utworach każda emocja jest dźwiękiem, a w każdej wyśpiewanej historii bije serce. - Zależy mi, żeby moja muzyka płynęła przez słuchaczy. Żeby ich dotykała gdzieś głęboko w środku - opowiada Aleksandra Krat.  
Audio
  • Aleksandta Krat - nowa twarz, nowa wrażliwość (Będzie głośno!/Czwórka)
Aleksandra Krat
Aleksandra KratFoto: Bartek Lech

Niech na początek każde serce stanie się otwarte na emocje, które chciałabym Wam przekazać najcichszym nawet ponurym, czy szklanym dźwiękiem Aleksandra Krat

Aleksandra Krat od kilku lat publikuje swoje działania artystyczne, które - jak przekonuje - są formą kaprysu, czy nastroju. - Ten kaprys jest dobry. Towarzyszy mi na każdej płaszczyźnie życia. Lubię go, bo pozwala mi rozróżnić potrzebę chwili od prawdziwego natchnienia - opowiada.

W jej piosenkach nie brakuje sentymentalnej alternatywy, która odróżnia twórczość Krat od innych singersonwriterskich utworów. - Jest takie miejsce na ziemi z pomostem, na którym siadam z gitarą i patrzę na mój ukochany las. To właśnie tam, w Jabłonce na Mazurach, zawsze znajduję natchnienie. Natura, z którą obcuję, wypełnia mnie weną - mówi artystka. - Wiem, że jeśli kiedyś będę mieć problem z pisaniem, to miejsce mnie uratuje.

Niezmiennie inspiruje mnie Robert Plant, Piotr Rogucki pokazał mi mrok, a Dawid Podsiadło z Curly Heads przekonali, że smutna poezja jest najpiękniejsza Aleksandra Krat

Aleksandra Krat ma na swoim koncie bardzo dobrze przyjęty singiel "Roses", a w kwietniu w sieci pojawiła się jej nowa piosenka "Samplejs". W procesie twórczym producencko wspierają artystkę członkowie nieistniejącego już zespołu LABAI - Karol Szczepaniak i Daniel Dziemitko. - Jestem teraz w pięknym punkcie artystycznej drogi. Ekscytuję się tym momentem. To dla mnie iskra, żeby działać dalej - zapowiada gość Czwórki.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Aleksandra Krat

Data emisji: 24.04.2020

Godzina emisji: 18.05

kul/ac

Czytaj także

Sonbird: najwięcej siły zostawiamy na bisy

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 13:20
- Mamy wyjątkowych fanów, którzy wspierają nas od samego początku. Zawsze możemy na nich liczyć, o czym przekonaliśmy się na tegorocznej trasie koncertowej, kiedy tłum ludzi zaczął śpiewać nasze piosenki - wspominają muzycy grupy Sonbird. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęskno. Życie w emocjonalnym negliżu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 12:00
Kiedyś w duecie z Hanią Rani, dziś w jednoosobowym projekcie - Joanna Longić zakończyła pracę nad materiałem na drugą płytę Tęskno. "Walc" to drugi singiel promujący to wydawnictwo.
rozwiń zwiń