Gooral: nowa płyta to utwory z szafy i wspomnienia z Peru

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 13:40
"Ethno Elektro 2" to nowy album Goorala. - Płyta ukazała się w czasach, o których nie myśleliśmy, że nadejdą. Zamiast na koncertach, jestem na kwarantannie. Siedzę w domu, albo w przydomowym studiu i czasami mam wrażenie, że codziennie jest niedziela - opowiada muzyk. 
Audio
  • "Wolno" i "Fusion" - jakie klimaty dominują na krążkach? (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Gooral o utworach, które trafiły na "Ethno Elektro 2" (Stacja Kultura/Czwórka)
Gooral w Czwórce
Gooral w CzwórceFoto: Zuza Sosnowska

Ostatnio "jaram się" przestrzennością w muzyce i myślę o stworzeniu takiego solo-actu Gooral

Premiera dwupłytowego wydawnictwa odbyła się 13 marca. Znajdziemy na nim nie tylko elektroniczne brzmienia, ale też folkowe "wątki" zaczerpnięte z kultury Podhala i Beskidów. - Materiał podzieliłem na dwa krążki, głównie ze względu na klimat. Pierwszy to "Wolno" z kompozycjami bazującymi na orientalnych rytmach i utrzymanymi w nurcie downtempo. Drugi - "Fusion" - jest już bardzo imprezowy - opowiada artysta.

Posłuchaj: Gooral zagrał w Czwórce >>>  

Czytaj także

gooral sikorski 1200.jpg
Gooral: wracam do techno, z góralszczyzną w tle

Oprócz tradycyjnej formy wydania na płycie CD, "Ethno Elektro 2" ukazało się także na płycie winylowej, w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej oraz białej ze splatterem. A wśród zaproszonych do studia gości znaleźli się m.in. GrubSon, Stanisław Leszczyński i formacja Psio Crew. - "Ethno Elektro 2" to także okazja, żeby posłuchać utworów, które "siedziały" w mojej szafie oraz tych, które powstały w trakcie mojej podroży do Peru - mówi Gooral.   

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 23.03.2020

Godzina emisji: 10:30

kul/pj

Czytaj także

Blauka: w naszej muzyce są wszystkie pory roku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 19:06
Właśnie ukazał się ich trzeci singiel pt. "Fantazmat", a niebawem światło dzienne ujrzy pełny album. - To będzie zamknięcie pewnego rozdziału w naszej pracy, etapu, który się wydarzył i towarzyszył powstawaniu tej muzyki. Potem będziemy mogli pójść dalej - mówili Georgina Tarasiuk i Piotr Lewańczyk. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
rozwiń zwiń