Ofelia: słuchacz zasługuje na wszystko, co najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 16:00
Aktorka Iga Krefft jako Ofelia wydała debiutancką płytę. "Ofelię" wyprodukował znany ze współpracy z Natalią Przybysz Jurek Zagórski, a na krążku znalazło się dwanaście wyjątkowych utworów. 
Audio
  • Iga Krefft o "Ofelii" i planach muzycznych na przyszłość (Stacja Kultura/Czwórka)
Iga Ofelia Krefft
Iga Ofelia KrefftFoto: Czwórka/Adam Świetlicki

Jako dziecko nie słuchałam takiej muzyki, ale dziś lata 70. to dla mnie wzorzec pewnej muzycznej postawy Iga Krefft

Punktem wspólnym wszystkich kompozycji jest tęsknota do lat 70. - To był okres odkrywania nowych brzmień, nowych nurtów. Zarówno w muzyce jak i sztuce - opowiada Iga Krefft. - Podobało mi się to, że artyści mieli w sobie odwagę, żeby łamać stereotypy, przekraczać granice. Dziś widzę jak młode pokolenie sięga do tamtych klimatów, zahaczając jeszcze o lata 90 i o grunge - dodaje.  

Debiutancka płyta Ofelii jest baśniowa i brzmi jak marzenie senne. - Do słuchacza podchodzę z szacunkiem, bo wiem, że zasługuje na wszystko, co najlepsze - mówi artystka.

Gdzie będzie można usłyszeć Ofelię na żywo? Dlaczego zależy jej, żeby muzykę było widać i jak dobiera sobie współpracowników? O tym m.in. w materiale Damiana Sikorskiego.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 16.12.2019

Godzina emisji: 11.30

kul

Czytaj także

Hania Rani: partytura daje muzyce nieśmiertelność

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 16:20
W kwietniu zadebiutowała jako Hania Rani płytą "Esja". Teraz - pod tym samym tytułem - ukazała się książka z partyturami utworów jej autorstwa. - Nuty to dla mnie gwarancja, że ta muzyka nie zginie. Że w rękach innych ludzi będzie mogła ożyć na nowo - wyjaśnia Hania Raniszewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skubas: nowe piosenki to fotografie mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 15:50
Po pięciu latach od ostatniej płyty Skubas nagrał "Szklane miesiące" i tym właśnie singlem zapowiada nowy, bardzo osobisty album.
rozwiń zwiń