Dziś poznamy zwycięzcę konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 15:27
Już dziś Damian Sikorski ogłosi, kto wygrał tegoroczny konkurs "Wydaj Płytę z Będzie Głośno". Zwycięzcę, a także wyróżnionych, poznamy po godzinie 18.00 w Czwórkowej audycji "Będzie głośno!". 
Wydaj płytę z Będzie Głośno - czwarta odsłona konkursu
"Wydaj płytę z Będzie Głośno" - czwarta odsłona konkursuFoto: Grafika prom.
Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Na finalistę czeka mnóstwo atrakcyjnych nagród – m.in. wydanie płyty, nagranie teledysku, sesja zdjęciowa, koncert oraz promocja na antenie Czwórki.

Wybór nie był łatwy, bo w 4. edycji konkursu radiowej Czwórki dla wciąż nieodkrytych muzyków nadeszła rekordowa liczba zgłoszeń: niemal 3000 piosenek nadesłanych przez 329 zespołów i wokalistów.

- Wybór nie był łatwy, ale za to przyjemny - mówi Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu. - Codziennie, nieraz przez całą noc, słuchałem nadesłanych piosenek. To były bardzo miłe godziny, spędzone z dobrymi dźwiękami. Poziom jest naprawdę wysoki. Mamy sporo zdolnych artystów, którzy już są gotowi wyjść ze swoim materiałem do publiczności - dodaje dziennikarz. Słuchacze także mogli poznać twórczość uczestników – w każdy piątek w audycji "Będzie głośno!" Damian Sikorski rozmawiał z artystami, którzy zgłosili się do konkursu, a także prezentował ich piosenki. W tym roku przeważał hip hop, reggae, rock i alternatywa. Ale nie zabrakło też zespołów grających muzykę pop, electro pop, elektronikę, metal i muzykę instrumentalną.

Zwycięzcę 4. edycji konkursu oraz wyróżnionych poznamy już w najnowszym wydaniu audycji "Będzie głośno!", w piątek, 28 sierpnia po godzinie 18.00.

Cennych nagród dla finalisty nie brakuje - przede wszystkim jest to wydanie płyty z radiową Czwórką nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia i koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji "Będzie głośno!" oraz w mediach społecznościowych. Dodatkowo na zwycięzcę czeka nagranie teledysku do singla w reżyserii Adriana Pietraszkiewicza, reżysera reklamowego, scenarzysty, designera i stratega komunikacji. Projekty, przy których pracował zdobywały najważniejsze nagrody branży reklamowej m.in. MIXX Awards, Golden Arrow, Media Trendy, Effie czy Kreatura. Wśród nagród znajduje się także sesja zdjęciowa w wykonaniu Ani Powałowskiej, fotografki mody, sportu, portrecistki, współpracującej z agencjami reklamowymi, aktorskimi oraz wydawnictwami. Współtworzyła kampanie m.in dla: Citi Handlowy, PGE, H&M, Reebok, Bizuu, 4F, Wizzair, Benefit Systems.

Marta Zalewska 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Marta Zalewska - wydała płytę i zagrała w Czwórce >>>

Partnerami konkursu są Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dwie dodatkowe nagrody finansowe: dla najlepszego autora muzyki oraz tekściarza.

Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w październiku br. w studiu Czwórki w ramach audycji Damiana Sikorskiego "Będzie głośno!".

Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiego krążka "Manekin". W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska, czyli wokalistka, kompozytor i multiinstrumentalistka. Trzecią edycję zwyciężyła Sara Kordowska - autorka tekstów, muzyki, wokalistka wygrywająca również slamy poetyckie. W październiku 2019 na rynku ukazał się jej debiutancki album "Wszystko i nic".

kordowska sara koncert gal1200.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno! 2019. Koncert Sary Kordowskiej! >>>

W ramach audycji "Będzie głośno!" radiowa Czwórka wydała również dwie płyty składankowe "Będzie Głośno" i "Będzie Głośno Vol.2" z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do konkursów.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

mat.prom./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Damian Sikorski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UTDF 2020. Na Czwartej Scenie Czwórki zagra Rasmentalism

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 18:10
Tegoroczna odsłona festiwalu Up To Date rozpocznie się 1 września i potrwa 6 dni. Impreza będzie mieć formułę hybrydową - odbędzie się w sieci i stacjonarnie. W Białymstoku - po raz kolejny - stanie także Czwarta Scena Czwórki. 
rozwiń zwiń