NIEBØ. Premierowe piosenki z płyty "Olimp"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 12:00
Zespół NIEBØ tworzą Aga Ozon i Adrian Kieroński - wykształceni wokaliści i multiinstrumentaliści, którzy zadebiutowali w lecie 2021 roku.
Jak brzmi debiutancki album duetu NIEB?
Jak brzmi debiutancki album duetu NIEBØ?Foto: pixabay

Pracę nad wspólnym projektem artyści rozpoczęli w 2020 roku. W lipcu 2021 wydali swój debiutancki singiel "Tamto Lato", zapowiadający nadchodzącą płytę. "Tamto Lato" przywołuje echa przeszłości. Miesza pełne energii, letnie dźwięki z tęsknotą za tym, co już nie wróci. To indie pop dla tych, którzy mimo zamiłowania do prostych, chwytliwych melodii, szukają w utworze głębszego znaczenia.

W październiku NIEBØ podzielił się z fanami nową piosenką. "Nie chcesz to nie" opowiada o próbie odpuszczenia starych historii, tego co nieaktualne i zakończone. Mimo, że singiel powstał kilka lat temu w Lublinie, zarówno muzycznie, jak i tekstowo pozostaje wciąż aktualny. Dla autorów jest zamknięciem pewnego etapu i alegorią pogodzenia się z otaczającą ich rzeczywistością. Połączenie akustycznych i elektronicznych dźwięków, upbeatowy charakter oraz inspiracja retro brzmieniami idealnie oddają stylistykę duetu.

Debiutancki album Agi Ozon i Adriana Kierońskiego "Olimp" ukazał się pod koniec 2021 roku. We wrześniu muzycy zagrali support przed Darią Zawiałow na Lublin Youth Festival. Ich drugi koncert odbył się 24 października również w Lublinie, w Klubie Towarzyskim. Jakie mają plany na 2022 roku? O tym porozmawiamy z artystami w drugiej godzinie "Będzie głośno!". W pierwszej części audycji - kolejna odsłona listy przebojów "Będzie głośno!". Jakie utwory znalazły się w zestawieniu podsumowującym 2021 rok?

Sprawdź także:

NIEBØ - Nie Chcesz, To Nie / NIEBØ

***

Na audycję "Będzie głośno!" zaprasza Damian Sikorski - w piątek (07.01), po godz. 18.00.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa

Czytaj także

The Daffodils Art Collective. "Bo muzyka jest kobietą"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 21:10
W marcu 2020 roku globalna pandemia zmieniła życie i umysły na całym świecie. To właśnie wtedy narodził się The Daffodils Art Collective - projekt, w którym udział wzięły Marta Zalewska i Basia Flow Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Psy miłości" od Much, czyli romansowe narracje Michała Wiraszki

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 18:00
- Wróciliśmy po siedmiu latach przerwy. To był powrót wymarzony i wyczekany. Ale też pełen niepokoju, czy nasza nowa płyta - "Szaroróżowe" - sobie poradzi. Czy trafi do ludzi - opowiada Michał Wiraszko z zespołu Muchy.
rozwiń zwiń