QLUU i Neons - czy będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 12:00
Alternatywny pop-rock i soul, który wyrasta na obrzeżach R&B. Tym razem posłuchamy muzyki tworzonej przez zespoły QLUU i Neons.
Na audycję Będzie głośno w każdy piątek po godz. 18.00 zaprasza Damian Sikorski.
Na audycję "Będzie głośno!" w każdy piątek po godz. 18.00 zaprasza Damian Sikorski. Foto: Shutterstock/BaanTaksinStudio

"Będzie Głośno!" - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków, którzy nie mają jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Tym razem w audycji Damiana Sikorskiego zaprezentują się dwa składy.

Po godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z zespołem QLUU, który  powstał w 2020 roku jako efekt ewolucji różnych  projektów. Muzyka grupy łączy w sobie rożne style. Mieszanka popowych gitar, rockowych beatów, lirycznych tekstów i sporej dawki elektroniki sprawia, że numery balansują na pograniczu klasycznego pop-rocka i alternatywy. W swojej twórczości QLUU  nie zamykają się w sztywne ramy jednego gatunku ani nie ograniczają się jedynie do powielania powszechnie wykorzystywanych schematów. Efektem są oryginalne i niezwykle melodyjne utwory. 9 czerwca zespół zadebiutował  w streamingach singlem "(Nie)należni".

Po godz. 19.00 w studiu Czwórki pojawi się formacja Neons. To poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B, w skład którego wchodzą producent i multiinstrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann. W swojej twórczości zespół inspiruje się brzmieniami z kolorowych lat 90., które ubiera w nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych rozwiązań i odważnych eksperymentów.. Duet zaprezentował się szerszej publiczności podczas koncertów internetowych, w ramach akcji TTB Session oraz Live From a Room, organizowanej przez Sofar Sounds Kraków. Na swoim koncie ma również koncerty przed publicznością np. podczas Festiwalu Liederlauschen Am Rand oraz jesiennej edycji poznańskiego festiwalu Spring Break. Muzycy zaprezentują swój debiutancki album – i to na tydzień przed oficjalną premierą krążka.

***

Na "Będzie głośno!" - w piątek (02.09), po godz. 18.00 - zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa