Del-M zwycięzcą "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 20:16
W szóstej odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zwycięzcą został Del-M. Rapowy artysta wyda cyfrowy album z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, zagra koncert w Czwórce i pojedzie na warsztaty "Sklejam słowa". Muzyka doceniło też jury ZAiKS-u. 
Del-M, czyli Marcin Jankowski, został zwycięzcą 6. odsłony Czwórkowego konkursu Wydaj płytę z Będzie głośno
Del-M, czyli Marcin Jankowski, został zwycięzcą 6. odsłony Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!"Foto: Michał Jankowski
 • W szóstej odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zwyciężył Del-M, czyli Marcin Jankowski. To on wyda cyfrowy album z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, zagra koncert w Czwórce i pojedzie na warsztaty "Sklejam słowa". 
 • Do konkursu napłynęło 168 zgłoszeń, 1400 piosenek. 
 • Del-M został nazwany powiewem świeżości na polskiej rapowej scenie. 
 • Doceniło go również jury ZAiKS-u, partnera konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!", przyznając nagrody za teksty i muzykę. Marika i Rafał Bryndal napisali: "W tym jest siła. I prawdziwe spotkanie między twórcą i odbiorcą". 

Za nami wiele dni oczekiwania i niełatwych decyzji jury. Dziś poznaliśmy zwycięzcę szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" - to Del-M, czyli Marcin Jankowski. Spośród 168 zgłoszeń i 1400 nadesłanych piosenek to właśnie Del-M został wybrany laureatem. Ten młody artysta to powiew świeżości na polskiej rapowej scenie. Od lat pisze swoje teksty, rapuje i produkuje muzykę, którą można skwitować frazą "coming of age". To Del-M wyda cyfrową płytę z Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia, zagra w Nowym Roku koncert w Czwórce i pojedzie na warsztaty tekściarskie "Sklejam słowa"

Del-M, czyli Marcin Jankowski, w swojej twórczości bawi się różnymi podgatunkami rapu i nie boi się eksperymentować. Jego znakiem rozpoznawczym są niebanalne i osobiste teksty. W stylu muzyka słychać inspirację takimi artystami jak Kendrick Lamar, Tyler the Creator, Mac Miller czy BROCKHAMPTON.

Za jego najnowsze produkcje oraz ich miks odpowiada platynowy producent Szogun i jazzman Bartosz Tkacz, jako duet współpracujący pod pseudonimem badxxample.

W 2020 roku Del-M dostał nominację do H16II od Tego Typa Mesa. W 2023 roku, poza kilkoma singlami z badxxample, wydał dwa wyprodukowane przez siebie single w ramach autorskiego SummerJamz Sessions, gdzie we współpracy z młodymi muzykami z kraju tworzył letnie numery.

Del-M Live Band prezentuje na żywo wszystkie utwory Del-M w instrumentalnych aranżacjach. W skład zespołu wchodzi grupa muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Łodzi: Jan Załęski (gitara), Tomasz Maniak (perkusja), Dominik Jamal Róg (bas), Grzegorz Tomkowski (klawisze). Poza tym w bardziej kameralnej opcji, akustycznym duecie, występuje z Janem Załęskim.

Nagrody od ZAiKS-u

W Czwórkowym konkursie swoje nagrody za teksty i muzykę przyznaje także partner wydarzenia Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W tym roku jury ZAiKS-u w składzie Marika i Rafał Bryndal zdecydowało, że powędrują one też do Marcina Jankowskiego. Del-M rozbił bank "Wydaj płytę z Będzie głośno!".

W uzasadnieniu swojej decyzji Marika i Rafał Bryndal napisali: Spotykamy tu twórcę szczerego i odważnego w wypowiadaniu prawdy. "Ja jak debil się otwieram niepotrzebnie" śpiewa, rymuje Marcin, a my słuchamy i mówimy: potrzebnie, potrzebnie. W tym jest siła. I prawdziwe spotkanie między twórcą i odbiorcą. Dobre flow. Najbardziej dopracowane muzycznie, produkcyjnie utwory. Opowieść o pokoleniu Z, ale również o zmieniającym się świecie, Polsce, kryzysie światopoglądowym i religijnym (utwór "Społem"). Odnosimy wrażenie, że ten artysta najbardziej panuje nad językiem, jako tworzywem. Najbardziej słuchalna, gotowa płyta.

Gratulujemy naszemu zwycięzcy! 


Del-M zwyciężył w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Del-M zwyciężył w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

Więcej o "Będzie głośno!"

Do tej pory w ramach audycji "Będzie głośno!" i jej konkursu ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia dziesięć płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", WRONA "Sen o smaku lukrecji", a także płyta winylowa "The Best of Będzie głośno!" oraz składanki: "Będzie głośno!", "Będzie głośno! vol. 2", "Będzie głośno! vol. 3", "Będzie głośno! vol. 4".

Partnerami konkursu są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Wydaj płytę z Będzie głośno! Regulamin.pdf

Zobacz także:

"Wydaj płytę z Będzie głośno!" w liczbach:

 • Wydaliśmy 5 płyt długogrających
 • 48 zespołów znalazło się na składankach
 • Blisko 1000 zespołów, wokalistek, wokalistów, instrumentalistów zgłosiło się do konkursu
 • Każdego roku konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych twórców z całej Polski
 • Pierwsza edycja - 108 zespołów, prawie 1000 piosenek
 • Druga edycja - 169 zespołów, ponad 1300 piosenek
 • Trzecia edycja - 189 zespołów, ponad 2000 piosenek
 • Czwarta edycja - 268 zespołów - ponad 3000 piosenek
 • Piąta edycja - ponad 1500 piosenek

Posłuchaj:

"Będzie głośno!" - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy.

Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i minikoncercie akustycznym. Lista przebojów "Będzie głośno!" zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. W 2022 roku na listę przebojów audycji "Będzie głośno!" zagłosowało prawie 80 tysięcy słuchaczy Czwórki.

Spotkania z artystami, którzy mają już na koncie sukcesy sceniczne i wydawnicze, to nieodłączna część audycji "Będzie głośno!". Do udziału w programie zapraszani są uznani muzycy, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, podpowiadają debiutantom, jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co zwrócić uwagę, budując swoją karierę muzyczną.

Koncerty w studiu Czwórki - transmitowane na żywo, zagrane 100% live z pełną techniką, profesjonalnym nagłośnieniem, oświetleniem i publicznością są szansą zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności. Koncerty są udostępniane na stronie Czwórki oraz w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

MYASTA - koncert w Czwórce/Czwórka


***

mat.pras./Czwórka/pj