Ofelia ogłasza "Alerty RCB". A Shama robi "Openbar"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2024 21:00
Ofelia i duet Shama wypuścili nowe single. O swoich utworach opowiedzą w piątkowy wieczór w audycji Damiana Sikorskiego. 
Duet Shama w Czwórce
Duet Shama w CzwórceFoto: Damian Sikorski

Po singlu "Czas" Ofelia prezentuje nowy singiel. Piosenka "Alerty RCB" niesie ze sobą energetyczne i melodyjne brzmienie gitary oraz - jak zwykle - wiele emocji. "Alerty RCB" powstały z zaskoczenia, wybuchły nagle jak burza i siłą wtargnęły na listę piosenek EPki. Ofelia siedziała podsumowując materiał do nagrań, gdy nagle w jej głowie pojawiła się melodia, która po godzinie stała się "Alertami RCB". Utwór porusza tematy silnych emocji, namiętności, winy oraz pustki, siły i rozdarcia.

Muzyka ta jest owocem artystycznej ekspresji oraz pasji do tworzenia nietuzinkowych brzmień, które poruszają i zaskakują. Ofelia kontynuuje swoją muzyczną podróż, zapraszając fanów do świata emocji i historii ukrytych w dźwiękach jej utworów. Artystka będzie naszym gościem po godz. 21.00.

W pierwszej części audycji Damiana Sikorskiego odwiedzi shama. Formuła zespołu zmieniła się z kwartetu na duet, który tworzą teraz Basia i Jimi. Ich najnowszy singiel - "openbar" - to utwór bardzo intymny w warstwie tekstowej i taneczny w warstwie muzycznej. opisuje uczucie tęsknoty za bliską osobą, kiedy jest się otoczonym przez ludzi, którzy nie do końca Cię rozumieją. inspiracją do powstania utworu był wyjazd Basi w trasę koncertową z orkiestrą po Chinach. Muzyka przywodzi na myśl bliskie sercu shamy brzmienia - zespołów takich jak Black Pumas czy Jungle.

- Cenimy prawdziwe brzmienie żywych instrumentów. W te wakacje będziemy mieli wiele okazji, by grać na żywo, większość czasu spędzimy w trasie koncertowej. To nasz wymarzony sposób na spędzanie czasu, więc cieszymy się bardzo - mówili w Czwórce Basia i Jimi z Shamy. Teraz opowiedzą o nowej piosence. 

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (28.06) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Jacko Brango z kolejnym singlem w Czwórce. "Ze Sprite'em” to ważna dla mnie piosenka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2024 17:50
Tuż po premierze kolejnego solowego singla "Ze Sprite'em" Jacko Brango odwiedził studio Czwórki. - Ta piosenka nawiązuje do bardzo szczęśliwych czasów i bardzo szczęśliwego momentu w moim życiu - mówi artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Piosenka na wszystko". Max Bravura o singlu "Chwila"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 17:00
Po raz pierwszy pojawił się w Czwórce w 2016 roku i wraz z zespołem zagrał koncert w audycji "Będzie głośno!". Teraz Max Bravura powraca z nowym singlem i w duecie, który może być największą niespodzianką lata na polskiej scenie indie.
rozwiń zwiń