Max Bravura to energia, a Carpe Diem zaraża pasją

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 12:12
W "Będzie Głośno!" pojawiły się dwa zespoły: Max Bravura czyli młodzi muzycy, którzy inspirują się miedzy innymi Davidem Bowie'em oraz Carpe Diem reprezentowany przez Szymona Wydrę i Zbyszka Suskiego. Co doświadczeni rockmani radzili debiutującym artystom?
Audio
  • Max Bravura - czy będzie o nich głośno? (Będzie Głośno!/Czwórka)
  • Co radził debiutującym muzykom Szymon Wydra? (Będzie Głośno!/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com

Max Bravura to śląski zespół założony z inicjatywy Macieja Wachowiaka. Początkowo solowy eksperyment muzyczny po blisko czterech latach stał się czteroosobowym zespołem. Max Bravura swoją energią i charyzmą sieją spustoszenie gdziekolwiek się pojawią. W maju tego roku chłopcy wydali niezależnie pierwszą EP-kę "How Bravura" i już przygotowują się do kolejnego wydawnictwa - za miesiąc pojawi się ich nowy singiel, "Last Dance/Love is Hidden". Jakie mają plany koncertowe na najbliższe miesiące i o czym śpiewają?

W drugiej godzinie audycji swoimi muzycznymi inspiracjami i doświadczeniem podzielili się z młodymi muzykami Szymon Wydra i Zbyszek Suski z Carpe Diem. - Każdego dnia budzę się i włączam czerwony guzik w głowie, który mówi "nie odpuszczaj" - wyznaje Szymon Wydra. Muzycy opowiedzieli też trochę o swoich muzycznych początkach, a także o pracy nad nowym materiałem i o planach na przyszły rok, kiedy będą świętowali 25-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji wysłuchaliśmy zwiastuna nowego materiału: "Warto wierzyć".

Zapraszamy do wysłuchania nagrania piątkowej audycji "Będzie Głośno!"   

***

Tytuł audycji: "Będzie Głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: zespół Max Bravura: Maciek Wachowski (gitara, wokal, elektronika), Jacek Talaga (gitara) Radek Rutkowski (bas) Filip Oczkowski (perkusja); Szymon Wydra i Zbyszek Suski z Carpe Diem

Data emisji: 30.09.2016

Godzina emisji: 18.09

jsz/ei

Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anja Orthodox i Wiesław Weiss o Tomaszu Beksińskim

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 16:10
Gośćmi będą wokalistka Anja Orthodox i dziennikarz muzyczny Wiesław Weiss. Specjalne wydanie audycji poświęcimy Tomaszowi Beksińskiemu.
rozwiń zwiń