Ostróda Reggae Festival 2022. "Święto muzyki i pozytywnych wibracji"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 17:01
Bakshish, Tabu, Julian Marley & The Uprising czy Damian Syjonfam, a także znany z naszej anteny Vito Bambino - to gwiazdy, które usłyszymy podczas 21. Ostróda Reggae Festival. Odbędzie się także tradycyjnie konkurs Czwórka Reggae Contest.
Julian Marley podczas koncertu z The Uprising Band podczas Lugano Estival Jazz
Julian Marley podczas koncertu z The Uprising Band podczas Lugano Estival JazzFoto: PAP/PABLO GIANINAZZI

- Tegoroczny Ostróda Reggae Festival odbędzie się już po raz 21., nie licząc wydania pandemicznego, czyli w sumie to już 22 lata - podkreślał szef i twórca tego wydarzenia Piotr Kolaj. - Czuję dziś nostalgię, gdy patrzę na wszystkie plakaty. Widzę, ilu wspaniałych artystów nas odwiedziło przez ten czas, niektórych nie ma już wśród nas. Łezka się w oku kręci - mówił gość Czwórki. Jak tłumaczył, to nie tylko impreza muzyczna, ale także "prawdziwe wydarzenie rodzinne". - Mamy już kolejne pokolenie fanów tej muzyki - mówił. 

Sceny pełne muzyki i pozytywnych wibracji

Festiwal rozpocznie się 7 lipca i potrwa cztery dni, a otworzy go koncert w Amfiteatrze. Głównymi gwiazdami będą: syn Boba Marleya, Julian Marley, ze swoją grupą The Uprising, czy jamajski weteran roots reggae Max Romeo, występujący w Ostródzie z córką Xanną. Pojawi się także Lila Ike z Karaibów. Sensacyjnie zapowiada się też symbioza wibracji Kuby i Jamajki - zespół Havana Meets Kingston. - Julian Marley pojawi się u nas po raz pierwszy. Gra nie tylko reggae, więc ten koncert zapowiada się ciekawie - opowiadał Piotr Kolaj. - Havana Meets Kingston to zaś wspaniali muzycy z Australii, którzy swoją twórczością gwarantują fajne emocje. 

Posłuchaj
07:30 _PR4_AAC 2022_07_01-18-43-03.mp3 Piotr "Piter" Kolaj o tegorocznej odsłonie Ostróda Reggae Festival (Będzie głośno!/Czwórka) 

Nie zabraknie stałych gwiazd w postaci Vavamuffin, Tabu czy Damiana Syjonfama. Pojawią się "gwiazdy zaprzyjaźnionych stylów" - Vito Bambino i Pidżama Porno, a specjalne rocznicowe koncerty z gośćmi zapowiadają z kolei Bakshish i Maleo Reggae Rockers. Będą także występy grupy Jamaram z wokalistą Jahcoustix. - Próbujemy rozszerzać trochę horyzonty muzyczne - opowiadał gość Czwórki. 

Źr. Positive Music Promotion/spot reklamowy ORF 2022

Czwórka Reggae Contest na scenie w Ostródzie

Trzy zwycięskie zespoły, które usłyszymy na tegorocznej scenie w Ostródzie, to The Rebels, Blue Mahoe i Raggabarabanda. Nagrodą jest m.in. koncert na scenie Czwórki i przyszłorocznym Otróda Reggae Festival. 

Wszystko zaczęło się, gdy Czwórka dołączyła do Ostródy w 2013 roku - inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod naszym patronatem. Zwycięska wówczas grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce, a rok później podobna nagroda przypadła formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym. W 2018 roku jury zdecydowało podzielić nagrody pomiędzy zespoły Johny Rockers i Green Roots. Zwycięzcą ostatniej edycji konkursu jest grupa Yelram.

Ostróda Reggae Festival 2022 Ostróda Reggae Festival 2022

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Piotr "Piter" Kolaj (szef ORF)

Data emisji: 01.07.2022

Godzina emisji: 19.17

kd