Faustyna Maciejczuk z "Baby Blue" w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 18:55
Za nami koncert Faustyny Maciejczuk. Autorka tekstów i kompozytorka zaprezentowała materiał z płyty "Baby Blue". Sprawdź, co działo się w studiu koncertowym Czwórki.
Faustyna Maciejczuk  na scenie Czwórki
Faustyna Maciejczuk na scenie CzwórkiFoto: Czwórka/Screen YT

Po występie na scenie Czwórki, Faustyna Maciejczuk była gościem audycji Będzie Głośno! - Emocje powoli opadają, jestem jednak bardzo podekscytowana występem. Był to dla mnie pierwszy koncert radiowy. Atmosfera jest inna niż na koncertach klubowych - opowiada Faustyna. - Tu było kameralnie i magicznie, mimo, że stresująco. Mam świadomość, że dzięki transmisji i możliwości odtwarzania koncert trafi do większej publiczności. To jak granie koncertu dla całego świata.

W marcu 2021 roku Faustyna Maciejczuk wydała EP-kę "Przebudzenie", która wybrzmiewa dźwiękami synth-popu, a utwór "Po Burzy", który znalazł się na tym wydawnictwie, został użyty w kampanii Rak’n’Roll. 28 października 2022 roku ukazał się jej debiutancki album "Baby Blue", nad którym pracowała wspólnie z czołówką polskich producentów muzycznych takimi jak: Kuba Karaś, Wuja HZG, Pham. Gościnnie można ją usłyszeć na płycie Kukona w utwórze "Algorytm" oraz w singlu Tymka - "Małe rzeczy".

Źr. Youtube/Faustyna Maciejczuk/Koncert w Czwórce

Artystka jest właśnie w trakcie trasy koncertowej promującej "Baby Blue". - Gram w duecie z Piotrem Królikowskim, który czaruje publiczność swoją wrażliwością i grą na wielu instrumentach. Na koncertach tworzymy razem energię i coś co warto usłyszeć i obejrzeć. Piotr współpracuje także z innymi artystami mi.n. Anną Leon, we wszystkich projektach pokazuje kunszt swojego talentu - dodaje artystka.

Faustyna Maciejczuk - Wiatr (Official Video) | Faustyna Maciejczuk

Faustyna Maciejczuk jest buntowniczką z wyboru, która od zawsze poszukuje w muzyce ekspresji i nie daje się zaszufladkować, równocześnie będąc poukładaną osobą. Artystka jest zarówno autorką tekstów, jak i muzyki. Lawiruje między gatunkami z pogranicza muzyki alternatywnej, poszukując własnego artystycznego wyrazu w niezależny sposób.


Posłuchaj
27:02 Czwórka/Będzie Głośno! - Faustyna 09.12.2022.mp3 Faustyna Maciejczuk opowiada o swoich wrażeniach po koncercie, muzyce i planach (Będzie Głośno!/Czwórka)

 

To wykształcona muzycznie miłośniczka muzyki elektronicznej, która jako twórczyni inspiruje się brzmieniem lat 90., syntezatorami, pogłosem wokalu i jego możliwościami harmonicznymi. Artystka jest zarówno autorką tekstów, jak i kompozycji. - Moje utwory mówią o tym, że każdy jest człowiekiem i żebyśmy się nie wstydzili tego człowieczeństwa - mówiła w Czwórce artystka. - Ważne jest, żebyśmy łączyli się w tym, a nie separowali. Nie szukali tego w czym ktoś jest lepszy. Chciałam pokazać "patrzcie, mamy tak samo".

***

Faustyna Maciejczuk wystąpiła w ramach audycji "Będzie Głośno!", 9 grudnia o godz. 18.05. Koncert porowadził Damian Sikorski.

kul/aw


Czytaj także

Basowe brzmienia, zabawa słowem. Oto Sofie Szklarska

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 16:20
Ma 21 lat, śpiewa, pisze teksty, komponuje i produkuje swoje utwory. - Lubię Mery Spolsky, jestem fanką Sevdalizy. Podobają mi się niskie, basowe brzmienia i utwory, które mają przestrzeń - opowiada Sofie Szklarska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ciche disco". Storytelling Julii Rockiej

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2022 19:40
Julia Rocka to jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym, która jest podręcznikowym przykładem "self-made woman" Pokolenia Z.
rozwiń zwiń