"Ciche disco". Storytelling Julii Rockiej

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2022 19:40
Julia Rocka to jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym, która jest podręcznikowym przykładem "self-made woman" Pokolenia Z.
Julia Rocka
Julia RockaFoto: Estella Dandyk/Sony Music Polska

Jej pierwszy, wydany niezależnie, singiel "Jeep" okupował kilkanaście miesięcy temu szczyt polskiej listy jednego z serwisów streamingowych, a utwór "Oficjalna wersja zdarzeń" niedawno pokrył się złotem. Artystka nie zwalnia tempa i na zbliżającą się jesień serwuje singiel "Ciche disco", który z jednej strony opowiada o samotności i tęsknocie, a z drugiej zachęca do wyjścia na parkiet. Swieże, synythpopowe brzmienie utworu przełamuje teledysk nakręcony we wnętrzach XVIII-wiecznego pałacu. Klip powstał w ramach jubileuszowej, 10. edycji Szkoły Teledysków - inicjatywy, która zrzesza początkujących twórców filmowych.

Muzykę Julki wyróżniają świadomie prowokujące teksty z elementami storytellingu. Wraz z Michałem Głomskim tworzą nieszablonowe utwory z pogranicza pop, urban i alternatywy. - Michał to mój przyjaciel z liceum, siedzieliśmy razem w jednej ławce na angielskim. Ale dopiero na początku pandemii, czyli dwa lata po skończeniu szkoły, zaczęliśmy dłubać przy muzyce. Dziś myślę, że znaleźliśmy dla siebie autonomiczny styl i kierunek - opowiadała w Czwórce artystka. Tym razem Julia Rocka opowie o nowym singlu i planach wydawniczych na przyszłość.

W audycji połączymy się także z Piotrkiem Rajskim, który jako Pepe. zagra w tym roku na Up To Date Fesyiwal, na Czwartej Scenie Czwórki. To jeden z najzdolniejszych polskich producentów muzyki elektronicznej młodego pokolenia, Jego najnowszy album "Escapism" ukazał się nakładem szanowanego U Know Me Records.  

***

Na "Wszystko gra" - w środę (31.08) o godz. 9.05 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Czytaj także

Basowe brzmienia, zabawa słowem. Oto Sofie Szklarska

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 16:20
Ma 21 lat, śpiewa, pisze teksty, komponuje i produkuje swoje utwory. - Lubię Mery Spolsky, jestem fanką Sevdalizy. Podobają mi się niskie, basowe brzmienia i utwory, które mają przestrzeń - opowiada Sofie Szklarska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Thekayetan: chciałbym, żeby moje piosenki towarzyszyły wspomnieniom

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 12:00
- Jestem szczęściarzem, bo mam przywilej, że mogę realizować się muzycznie, mogę spełniać swoje marzenia i jeszcze robić to wszystko na własnych zasadach - opowiada thekayetan, nowa postać na polskiej scenie muzycznej i artysta, który właśnie nagrał piosenkę z Mery Spolsky. 
rozwiń zwiń