Cris Mili: zrozumiałam, że moją drogą jest muzyka

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 17:36
Aleksandra Rosińska, czyli Cris Mili to wokalistka i flecistka. Po szkole na długie lata porzuciła muzykę, by powrócić do niej po podróży do Brazylii. - Wtedy wszystko się zmieniło - mówiła w rozmowie z Czwórką. 
Audio
  • Aleksandra Rosińska, czyli Cris Mili o swojej twórczości i planach zawodowych (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vershinin89/Shutterstock.com

Katarzyna Gałązka 1200.jpg
Katarzyna Gałązka: pielęgnuję w sobie spokój

Cris Mili jest absolwentką PSM II st. im. Fryderyka Chopina w klasie fletu i laureatką wielu konkursów. - Mam wykształcenie instrumentalne, ale - choć śpiewać zaczęłam dopiero dwa lata temu - dziś myślę o sobie bardziej jako o wokalistce - zdradziła w rozmowie z Czwórką. - Na czas studiów porzuciłam muzykę, skończyłam kierunek prawniczy, by mieć alternatywę - wspominała.

ZOBACZ TAKŻE Sebastian Dela: codziennie mogę być kimś innym >>>

Wszystko zmieniło się, gdy wyjechała do Brazylii. Tam, po latach przerwy, zrozumiała, że to muzyka jest jej życiową drogą i powinna stać się wyborem. - Wtedy miłość do muzyki do mnie wróciła. Ale już nie do klasyki, ale to rytmów latino. Dziś wszystkie moje utwory mają tamtejsze rytmy - mówiła Cris Mili. 

Jak tłumaczyła w Czwórce Cris Mili, pisze swoje piosenki głównie dla siebie, ale nie tylko. - To sprawia mi ogromną radość, to dla mnie swoista forma terapii. Dzięki muzyce wpływam pozytywnie na moje samopoczucie. Ale lubię też, gdy ludzie słuchają moich utworów, lubię dzięki niej poprawiać im humor, więc nie można powiedzieć, że nie piszę też dla odbiorców - tłumaczyła. Jak wspominała w Czwórce, początkowo wszystkie jej piosenki pisane były w języku portugalskim. - Wstydziłam się swoich emocji i nie chciałam pokazywać słuchaczom, co czuję. Dopiero rok później zrozumiałam, że warto to robić i pisać szczerze po polsku - opowiadała w rozmowie z Katarzyną Cygler. 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Aleksandra Rosińska (Cris Mili)

Data emisji: 05.04.2020 

Godzina emisji: 15.10

kd


Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA muzyka hp
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak