MC Silk: chcę robić rzeczy dobre, a nie modne

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 10:50
- Nad nowym materiałem pracowałem przez dwa lata, dzień w dzień. Każdy numer jest inny i raczej nie reprezentatywny dla całej płyty - o krążku "Rapunk" opowiada MC Silk.
Audio
  • MC Silk o rapie, punku, nowej płycie i swoim miejscu na hiphopowej scenie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
MC Silk z nową płytą Rapunk i Kamil Jasieński w studiu Czwórki
MC Silk z nową płytą "Rapunk" i Kamil Jasieński w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Artysta znany m.in. jako najszybciej nawijający raper w Polsce na koncie ma już trzy płyty, a także współpracę z Michałem Urbaniakiem. - Spotkania z innymi artystami są dla mnie inspirujące i poszerzają moje horyzonty. Jestem odwiecznym fanem Łony, bo lubię nieskrępowany intelektualizm. Ale nie słucham polskiego rapu - deklaruje gość Czwórki.

"Rapunk" dostaje dobre recenzję, także od tych, którzy na co dzień nie słuchają hip-hopu. - To chyba najlepszy komplement, który zdarza mi się słyszeć coraz częściej - opowiada raper i tłumaczy, co oznacza tytuł krążka, czy ma punkrockową duszę i dlaczego w muzyce liczy się dla niego przede wszystkim szczerość przekazu.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: MC Silk (raper)

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 8.10

kul/kd


Czytaj także

RAU - człowiek orkiestra i jego debiutancka płyta

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 08:20
Tomasz Rałowski tworzy muzykę od 2000 roku, ale odkąd pamięta - kochał dźwięk. Opowie o debiutanckim krążku "Człowiek Orkiestra".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Onar: "Zachrypnięte gardło" to nie jest pogoń za fejmem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:00
- Śledzę, patrzę , słucham co dzieje się na scenach polski, ale także Niemiec czy USA. Ale nie mam zajawki na to, by kopiować zagraniczne pomysły. Jestem trochę oldschoolowcem - opowiadał Onar w rozmowie z Numerem Razem.
rozwiń zwiń