Ars Independent 2020. Tylko w sieci, całkowicie za darmo

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 11:00
Od 10 lat katowicki festiwal Ars Intependent przybliża młodą, niszową i aktualną kulturę audiowizualną. W tym roku - ze względu na pandemię - impreza przeprowadza się do sieci.
Czwórka na Ars Independent
Czwórka na Ars IndependentFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Ars Independent od wielu lat dążył w stronę multimedialności i eksplorowania kultury internetu. Obecna sytuacja wymusiła na nas, by skoncentrować się tylko na tej płaszczyźnie Bartek Sołtysik

Organizatorzy szykują w tym roku wiele zmian w formule i skali Ars Independent. Festiwal potrwa krócej, bo 3 dni - od 24 do 26 września - i będzie miał wyraźnie eksperymentalny charakter. Hasłem tegorocznej odsłony jest: #YouArsIndependent. - To gest w stronę publiczności, dzięki której nasza impreza odbywa się już od 10 lat a jednocześnie sprawdzian, czym tak naprawdę może być festiwal, kiedy uczestnictwo w nim może odbywać się tylko online- mówi rzecznik prasowy festiwalu Bartek Sołtysik. 

Posłuchaj
05:11 [CZWORKA]Pierwsze slysze 13 sierpień 2020 ars.mp3 Ars Independent 2020 - co w programie? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

W tym roku program wyjątkowo odbędzie się bez konkursów o nagrodę Czarnego Konia, za to wszystkie wydarzenia będą bezpłatne oraz ogólnie dostępne - m.in. na Facebooku i Youtubie. - Będą streamingi, spotkania, projekcje - wymienia gość Czwórki. - Na YouTubie pojawi się playlista z ulubionymi klipami ulubionych muzyków. Będzie to okazja, żeby usłyszeć to, czego na co dzień słuchają Baash, Novika, Borys LBD czy zespół Drekoty. A w wirtualnym festiwalowym studiu pojawią się m.in. wideo-eseiści, czyli autorzy kanałów Film Radar, Films&Stuff oraz BluShades.

Posłuchaj także:

Od lat ważnym elementem Ars Independent były animacje. W tym roku także ich nie zabraknie. - Jednym z ogłoszonych już wydarzeń jubileuszowych jest Playlista nowych animacji arsowych twórców, których dokonania prezentowaliśmy już na festiwalu - tłumaczy rozmówca Kamila Jasieńskiego. - W tym cyklu pokażemy nowe, krótkometrażowe filmy animatorek i animatorów, których debiutanckie produkcje walczyły o tytuł Czarnego Konia.

Przemiana / Joanna Krysiuk / Ars Independent

Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.​ Festiwal odbędzie się pod patronatem Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Bartek Sołtysik (rzecznik prasowy Ars Independent)

Data emisji: 13.08.2020

Godzina emisji: 8.16

kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak