Jesteś zaszczepiony? Sprawdź, co możesz wygrać!

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 11:34
Samochody hybrydowe, hulajnogi elektryczne, a także pieniądze - to nagrody przygotowane dla wszystkich, którzy postanowią wziąć udział w loterii Narodowego Programu Szczepień. Loteria ruszyła wraz z początkiem lipca.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gearstd/Shutterstock.com

shutterstock szczepienie free szczepionka free 1200.jpg
Szczepić się czy nie? "To kwestia edukacji i odpowiedzialności"

Atrakcyjne nagrody ma szanse wygrać każda zaszczepiona i pełnoletnia osoba - zapewniają organizatorzy. Jak zaznacza Olgierd Cieślik, szef zarządu Totalizatora Sportowego loteria ma przede wszystkim charakter profrekwencyjny. - Może przyspieszyć decyzje o szczepieniu wśród naszych obywateli, bądź w ogóle spowodować, że taka decyzja nastąpi. Oprócz wygrania zdrowia czy bezpieczeństwa swojego i najbliższych, zyskać można dodatkowe nagrody - przekonywał w rozmowie z Czwórką. 

Posłuchaj
03:36 _PR4_AAC 2021_07_05-07-15-42.mp3 Loteria Narodowego Programu Szczepień. Jak wygrać atrakcyjne nagrody? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

smutek dziewczyna okno depresja kobieta 1200.jpg
Jak wytrzymać kolejny lockdown?

W loterii Narodowego Programu Szczepień są cztery progi nagród i tyle samo progów losowań. - Mamy nagrody natychmiastowe, wypłacane co pięćsetnej osobie - to 200 złotych. Co dwutysięcznej osobie wypłacamy 500 złotych. Tu miło mi poinformować, że już 1700 osób zaczyna odbierać swoje pierwsze wygrane w ramach pierwszego progu - mówił ekspert. - Potem losowania odbywać się będą w każdą środę, a do wygrania będzie 5 razy po 50 tys. złotych. W nich także będzie 60 hulajnóg.

Czytaj także:

Kolejne będą trzy miesięczne losowania, w których do wygrania będzie po 100 tys. złotych, samochody hybrydowe. - Losowanie finałowe to dwie nagrody po milion złotych i dwa samochody hybrydowe - mówił gość Czwórki. 

Czytaj także:

Loteria ruszyła 1 lipca i potrwa do 30 września, a zarejestrowanych w systemie jest już ponad milion Polaków. - Zarejestrować się mogą oczywiście także ci, który jeszcze nie spełniają wymogów danego szczepienia. Wówczas pierwszą szansę na wygraną będą mieli po przejściu pełnej procedury - mówił Olgierd Cieślik.  

Czytaj także:

Zarejestrować się można na jeden z dwóch sposobów: poprzez rejestrację na swoim internetowym koncie pacjenta w internecie, albo dzwoniąc na infolinię pod numer telefoniczny 989. - Myślę, że atrakcyjność nagród, którze zostały przewidziane jest na tyle duża, że osiągniemy zamierzony efekt - prognozował Olgierd Cieślik. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Mateusz Kulik

Data emisji: 05.07.2021

Godzina emisji: 7.15

kd