GalaktykaLema.pl. Serwis, po którym oprowadzi nas sam mistrz

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 14:13
Najważniejsze dzieła Stanisława Lema, biografia pisarza i tajniki jego warsztatu - to wszystko będzie można poznać dzięki "Galaktyce Lema". To nowy serwis narracyjny Polskiego Radia, po którym internautów oprowadzał będzie sam pisarz. 
galaktykalema.pl
galaktykalema.plFoto: PR/galaktykalema.pl/

Łukasz Borkowski podczas nagrywania w Teatrze Polskiego Radia 2 1200.jpg
Stanisław Lem w Czwórce. Wtorek z "Maszyną Trurla" cz. 2.

W związku z przypadającą 13 września setną rocznicą urodzin Stanisława Lema ruszył nowy, specjalny serwis internetowy Polskiego Radia - GalaktykaLema.pl. Przewodnikiem po przygodzie, jaką jest poznawanie treści serwisu, będzie głos samego pisarza, utrwalony w radiowych archiwach i nieudostępniany od czasu emisji antenowej. 

Posłuchaj
03:32 _PR4_AAC 2021_09_13-07-17-02.mp3 Co znajdziemy na kartach serwisu GalaktykaLema.pl? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

- Osią narracji serwisu uczyniliśmy głos Stanisława Lema, dlatego będzie to gratka nie tylko dla wielbicieli jego dzieł, ale i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z jego twórczością - podkreślał w rozmowie z Czwórką Bartłomiej Makowski z Informacyjnej Agencji Radiowej, współtwórca serwisu. 

ZOBACZ Serwis specjalny GalaktykaLema.pl >>>


stanisław lem pap_1200.jpg
Stanisław Lem – które z jego koncepcji okazały się prawdziwe?

"Galaktyka Lema" to kolejny z internetowych serwisów narracyjnych Polskiego Radia, w którym proponujemy naszym odbiorcom podróż przez wirtualny, trójwymiarowy układ planetarny. - W czasie tej podróży użytkownicy mogą zagłębić się w biografię pisarza, odkryć tajniki jego warsztatu czy przekonać się, jak wybitny miał umysł. To właśnie Stanisław Lem już w połowie ubiegłego stulecia przewidział powstanie internetu, wirtualnej rzeczywistości, druku 3D, audiobooków, ale także wojen informacyjnych czy innych rozwiązań technologicznych znanych we współczesnym świecie - powiedział Krzysztof Kossowski, z-ca dyrektora redaktora naczelnego Informacyjnej Agencji Radiowej. Jak tłumaczył, poza bardzo atrakcyjnym i multimedialnym przedstawieniem dorobku i biografii pisarza, ważną częścią serwisu GalaktykaLema.pl jest specjalna gra przeglądarkowa osnuta na motywach "Bajek robotów". - Rozgrywka wymaga od graczy zręczności, ale i wiedzy na temat życia i twórczości Stanisława Lema. Może więc być znakomitym doświadczeniem międzypokoleniowym i zachętą do sięgnięcia po twórczość pisarza - podkreślał Krzysztof Kossowski. 

Czytaj także:

Serwis GalaktykaLema.pl powstał również w angielskiej wersji językowej z myślą o zagranicznych użytkownikach. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 13.09.2021

Godzina emisji: 7.15

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Stanisław Lem