CARBON Silesia Festival 2022. "Było świetnie!"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 12:32
CARBON Silesia Festival zakończył się w niedzielę nad ranem. Organizatorzy mówią o rekordzie frekwencji, a pełnym wrażeń uczestnikom imprezy z ust nie schodzi uśmiech i słowa: "Było świetnie!"
CARBON Silesia Festival 2022
CARBON Silesia Festival 2022Foto: Łukasz Nowak/oh! hello media

CARBON Silesia Festival to dwa dni imprezy, trzy sceny i ponad 30 wyjątkowych artystów. Wydarzenie kolejny raz odbyło się w industrialnych przestrzeniach XIX-wiecznym obiekcie Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Oczywiście nie zabrakło tam Czwórki, która objęła Festival swoim patronatem.

- Było świetnie! Super organizacja, bardzo dobrzy artyści, świetny klimat. Dodatkowo pogoda dopisała lepiej niż rok temu - mówi uczestnik imprezy. - Gratulacje dla organizatorów - dodaje. 

Klimat festiwalu potęgowany był przez styl przestrzeni, w której odbywała się impreza, co fani również docenili. - To bardzo fajne miejsce - podkreślali. - Byłyśmy na koncercie Atlvnty znakomity set, fantastyczne wizualizacje - mówili inni. 

Pod wrażeniem występów są też organizatorzy. - Był bardzo fajny występ Monolinka, Adany Twins, NTO. Zaprezentował się zespół Glowal, czyli moi faworyci, których zdecydowałem się zaprosić na tę edycję festiwalu - mówił Igor Fleiszer, organizator CARBON Silesia Festival. - Można powiedzieć, że to debiutanci, ale wierzę, że o nich będzie głośno. Nie mam jednego występu, który utkwił mi w pamięci. Wszyscy artyści zasługują na uznanie - dodał. 

Rozmówca Czwórki podkreślił też, że już można mówić o rekordzie frekwencyjnym. Szacuje się, że tylko w niedzielę festiwal odwiedziło około 3000 osób. 

Gwiazdą imprezy okazał się Monolink, człowiek orkiestra: wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Można się zastanawiać, jak Monolink łączy te różne aspekty współczesnej kultury dźwięku, ale to właśnie sprawia, że taka mieszanka czyni go niesamowicie fascynującą postacią. To też docenili fani na CARBON Silesia Festival. - On pociągnął za sobą tłumy - podkreślali. 


Posłuchaj
07:07 czwórka pierwsze słyszę 13.06.2022 carbon.mp3 Relacja z Carbon Silesia Festival 2022 (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Na CARBON Silesia Festival dominowała muzyka elektroniczna w różnych odmianach. Wśród artystów nie zabrakło Noviki, z nowym projektem Novika 2.0, Baasha czy duetu Atlvnta, który jest współtworzony przez Kasię Golomską, która w Czwórce prowadzi audycję "Dziewczyny grają". 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 13.06.2022

Godzina emisji: 6.10

pj

Czytaj także

Jesteśmy na CARBON 2022. Z nami Coals, Satl i Bass Astral

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 10:00
- Pochodzimy z okolic Zabrza, z tym większą przyjemnością gramy na festiwalu. Moja mama przyjedzie, żeby nas posłuchać. I wiemy, że będzie dużo Ślązaków - mówi Kacha Kowalczyk. Duet Coals był jedną z gwiazd pierwszego dnia CARBON Silesia Festival 2022.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za nami CARBON 2022. Co działo się na festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2022 10:00
Dwa dni, trzy sceny i ponad 30 artystów. Wśród nich zagraniczne gwiazdy i czołówka polskiej sceny elektronicznej. Za nami druga odsłona CARBON Silesia Festival, która odbyła się w Zabrzu pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń